Reklaam

Peede talu töökus sai vääriliselt tunnustatud

Peede talu kolm põlvkonda. Foto: LENNART RUUDATOOTMISTALUNIKUD • Kui küsida Peede talu peremehelt Lempo Mustalt, mis tõi neile eelmisel nädalal Jänedal kolmanda koha Eesti parimate tootmistalude arvestuses, jääb mees tagasihoidlikuks. „Ei oskagi nagu öelda, võib-olla mitmekesine tootmine,” vastab ta ettevaatlikult.


Just mitmekesisust ehk ühteaegu nii sigade, lehmade kui ka teravilja kasvatamist peab Peede talu puhul tähtsaimaks Eestimaa Talupidajate Keskliidu esimees ja võistluse žürii liige Kaul Nurm. Ta lisab, et kolme erineva tootmisliini kaudu hajutatakse võimalikke riske. „Peede on heas mõttes traditsiooniline talu. Nende põllud on väga ilusad ja eeskujulikud, nad on tehnikasse investeerinud uue teraviljahoidla näol ning talule võib näha järelkasvu,” toob Nurm terve rea kiitvaid näiteid.Peede talu ülesehitamine toimus järk-järgult, praeguseks on talu majapidamine ja ümbrus kena ja korras. Foto: LENNART RUUDA


Pererahval külas käies saab kõige eelnevaga nõustuda. Ka majapidamine ja selle ümbrus on ilusasti korras. Ent niisuguste tulemuste saavutamiseks on tehtud palju aeganõudvat tööd. „Kui me selle koha ostsime, olid maja palkseinad mädanenud ja katus laskis läbi, nii et hoone nõudis kapitaalremonti,” räägib Lempo ning lisab, et ainuüksi vana korstna lammutamisest tekkis kaks traktorikärutäit kiviprahti.

Jaga seda uudist kõigi oma sõpradega

Jaga FacebookJaga Google BookmarksJaga Twitter

Kommentaarid   

 
+3 #1 Tubli 2012-08-07 14:09
Teadsime,et olete parimad.Ometigi tuli ka tunnustus.Õnnit leme ja edu edaspidiseks.Rõ õm ka meie poolel,tublikes ed!
Tsiteeri | ebasobiv
 
 
+3 #2 HIPP 2012-08-08 23:13
IKKA EDU,ÕNNE ja TERVIST!Te põues päike las särada,ta rõõmuhelk kaunistab elu. Ka muresid vahel peab tänama, et mõistaksid õnne ja valu.
Tsiteeri | ebasobiv
 
 
0 #3 Mari 2012-08-09 12:13
Iga talupere väärib suurt tunnustust, seekord olid Peede talu omad parimad. Jõudu neile tegutsemiseks!
Tsiteeri | ebasobiv
 
 
+1 #4 Guest 2012-08-12 17:19
Jõudu ja tervist Teile ENDLA ja LEMPO seda rasket tööd tehes. Olete väga tublid ja abivalmis inimesed. Endla suudab veel käia ka Mõniste Rahvamajas isetegevusringi des. Isetegevusest võtab osa kohe selle pere kolm põlvkonda!Kiit- mist väärt pere! Tervitustega, Milvi.
Tsiteeri | ebasobiv
 
 
0 #5 Marile 2012-08-12 19:22
Mitte "seekord" vaid aastakümneid.
Tsiteeri | ebasobiv
 

Lisa kommentaar

AS Võru Teataja ei vastuta kommentaaride sisu ja õigsuse eest. Toimetusel on õigus kustutada kommentaare, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu, kutsuvad üles ebaseaduslikule tegevusele vms.


Küsimus

Kas annaksid raha kodutule?

Küsitlus

Milline õppeaine on (oli) Teie lemmik?

Get Adobe Flash player

Tv-Kava

Reklaam

reklaam

Vanemuine

ILM

Viimased galeriid

  • Mängumaa 2013

    1. Mängumaa

  • Tsooru laat 2013

    2. Tsooru laat 2013

  • Võrumaa Tantsu Päev

    3. Võrumaa Tantsu Päev

  • Kevadkalake

    4. Kevadkalake

  • Töörahva kala 2013

    5. Töörahva kala

  • Rattapäeval jagati häid nõuandeid ja tutvustati tehnikat

    6. Rattapäeval jagati häid nõuandeid ja tutvustati tehnikat