Menu

AJALUGU Õpetaja tegi õpilaste korralekutsumiseks politseile avalduse

Võrumaa Teataja

AJALUGU Neljapäev, 14. veebruar 2008

KOOLIVÄGIVALD • Ühe Võrumaa vallakeskuse kooli õpetaja esitas eelmisel nädalal oma õpilaste kohta politseile avalduse, sest see on ainus võimalus vägivaldseid noori korrale kutsuda.

Avalduse tingis see, et 9. klassi õpilased tegid väiksematele koolikaaslastele „kummituba”: suured poisid seisid kahel pool kitsa koridori seinte ääres ja tagusid nii käte kui ka jalgadega endast tunduvalt nooremaid õpilasi, kes pidid klassi jõudmiseks koridori läbima. Ükski laps küll arstiabi ei vajanud, kuid õpetaja pidas vajalikuks politseile nähtu kohta avalduse kirjutada.

Politseiuurija sõnul on kogu lugu veel nii värske, et ta pole jõudnud kooli kahtlustatavaid, tunnistajaid ja kannatanud üle kuulama minna. Et tegu on alla 14aastaste lastega, siis saab neid üle kuulata ainult valla sotsiaaltöötaja või lastekaitsetöötaja juuresolekul.

Uurimine seisab veel ees

Kooli direktor jäi lugu kommenteerides napi sõnaliseks ja teatas, et ka avalduse kirjutanud õpetaja ei taha juhtumit kommenteerida.

Õppealajuhataja aga ütles, et politsei tuli kaasata sellepärast, et koolil pole õpilaste taltsutamiseks mõjuvat vahendit. Seadus lubab õpilasi ainult suusõnal hoiatada, korrale kutsuda või käskkirjaga karistada, kuid seesugused vahendid ei mõju.

Õppealajuhataja lisas, et vägivald ei ole koolis tegelikult ühepoolne: väiksemad mõnitavad omakorda vanemaid.

Lapsevanem: politsei on koolis tihe külaline

Ühe lapsevanema sõnul on „kummituba” samas koolis varemgi tehtud, ent nii karmiks nagu nüüd pole asi seni läinud. Ta lisas, et koolis käib tihti politsei. Hiljuti löödi seal ühel poisil ninaluu puruks, teine klobiti läbi.

Õppealajuhataja väitel käib politsei koolis enamjaolt seepärast, et uurida väärtegusid, mis õpilased on väljaspool kooli vabal ajal korda saatnud.

Lapsevanem arvas, et kindlasti aitaks koolisiseseid pingeid leevendada sotsiaalpedagoog või koolipsühholoog. Lähiajal saabki kõnealune kool omale sotsiaalpedagoogi, kes hakkab tegelema ka vägivallajuhtumitega.

Juhtumiga seotud inimesed ei soovi kooli nime avaldada, sest nii võidakse sattuda avalikkuse huviorbiiti.

„Me tahame selle probleemiga ise tegelda. Me ei taha, et meie asja üle riigi arutataks. Vägivalda on absoluutselt igas koolis ja on alati olnud,” põhjendas õppealajuhataja. „Me ei taha, et vägivald hakkaks ennast müüma.”

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next