Menu

AJALUGU VTÜ kauplusautosid asendavad Tilsico omad

Võru tarbijate ühistu rändkauplus läinud reedel enne viimasele poeringile sõitmist. Vasakul on müüja Rita Ruusmäe, paremal bussijuht Mart Siska. Foto: JOOSEP AADER

AJALUGU Teisipäev, 4. märts 2008 Võrumaa Teataja

KAUBANDUS • Eile sõitis OÜ Tilsico kauplusauto uutele ringidele Võru, Vastseliina, Meremäe, Rõuge, Haanja ja Sõmerpalu vallas, et asendada Võru tarbijate ühistu tegevuse lõpetanud rändkauplusi.

Tilsico juhatuse esimees Arvi Võru ütles, et üle võeti endised tarbijate ühistu kauplusauto teeninduspunktid.

„Meie kauplusauto osutas varemgi Võrumaal teenust, kuid nüüd tuli peatuspunkte juurde ja koostöös valdadega leppisime kokku, et väikestes, vähem asustatud punktides käib meie auto üks kord ja suuremates kohtades kaks korda nädalas,” sõnas Arvi Võru. „Eesmärk on, et ükski maanurk ei jääks kauplusautota. Näiteks Meremäe vallas on meil nüüd kümme peatuspunkti, neli tuli juurde ühistu kauplusauto töö lõppemisega. Sõmerpalus on meil teenindada terve vald.”

Rõuge vallavanema Tiit Tootsi sõnul on vallal kokkulepe mitme teenusepakkujaga. Sänna mõisa ja Rõuge tee bussipeatuses hakkab käima Antsla tarbijate ühistu kauplusauto, Kellämäe, Listaku, Saki ja Sadramõtsa teeninduspunkti üle käivad veel läbirääkimised. Tilsico rändkauplus sõidab Utesoo, Rõuge, Rebase 1, Rebase 2 ja Rebasemäe peatusesse. „Teiste kauplusautota jäänud kohtade elanikele oleme Rõuge valla infolehes teada andnud, et kui kellelgi tekib probleeme toiduainete kättesaamisega, tuleb sellest valda teatada. Koos leiame lahenduse. Loodan, et ükski vallaelanik ei jää toiduaineteta,” ütles Tiit Toots.

Selle nädala kolm esimest päeva on Tilsico juhi Arvi Võru sõnul kauplusautole katseaeg. Siis saab selgemaks, kus kui palju käia ja kaua kohapeal oodata. „Ka inimestele peab harjumiseks aega andma,” lisas ta.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next