Menu

AJALUGU Ootamatu võimuvangerdus

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Eile Võru tarbijate ühistu esimehena alustanud Andres Visnapuu ennustab vesiseid aegu, sest majandusseisak lööb esmalt kaubandusfirmade rahakoti pihta.

AJALUGU Teisipäev, 17. juuni 2008 Võrumaa Teataja

Võru tarbijate ühistut hakkab Elmo Suiste asemel juhtima Andres Visnapuu

ÄRI • Võru tarbijate ühistu (VTÜ) nõukogu ei jää- nud ootama viimased kaksteist aastat ettevõtet juhtinud Elmo Suiste vabatahtlikku ametist lahkumist, vaid otsustas ta koos teiste juhatuse liikmetega eilsest tagasi kutsuda. Kaubandusfi rma juhtohjad anti üle Andres Visnapuule, kes seni on juhatanud ettevõtte nõukogu.

VTÜ töötajaskonda tabas eile hommikul külm dušš, kui avalikustati ettevõtte nõukogu otsus kutsuda tagasi kolmeliikmeline juha tus, kuhu peale esimees Elmo Suiste kuulusid kaubandusjuht Taivo Horn ja pearaamatupidaja Ene Heinaste. Otsus langetati juba neljapäeval.

Eilsest juhib VTÜd Andres Visnapuu, kes on viimased neli aastat olnud ühistu nõukogu eesotsas. Nõukogu uueks esimeheks valiti Tõnis-Koit Pihu.

„Nõukogu nägi, et on vaja muutusi,” selgitas Pihu. „Konkurents on tihe ja muutusi on vaja.” Mullu olid ühistu majandustulemused väga head, aga tänavu on Pihu sõnul tekkinud probleemid, millega silmitsi seismiseks otsustati juhtkonnas vahetused teha.

„Ma ei näe siin loogikat,” ütles lahkuma sunnitud Suiste. Viidates kaubanduses saabunud rasketele aegadele, pidas ta juhatuse väljavahetamist praegu ebasobivaks. „Selle taga on Visnapuu, kes on tööta,” kuulutas Suiste.

Teisi põhjusi ta öelda ei osanud, sest viimaste aastatega on ettevõte kiiresti kasvanud ja mullune 6,2 miljoni krooni suurune kasum on ettevõtte ajaloos suurim. „Las teevad paremini, minu süda on rahul,” ütles Suiste.

Aasta enne kavatsetut

Tunamullu pikendas nõukogu temaga töölepingut veel neljaks aastaks, kuid mehel oli kavas erru minna aasta enne tähtaega. Tagasiastumine oleks tema sõnul aset leidnud järgmisel kevadel, kui ettevõttele valitakse ka uus nõukogu.

„Ma ei halvusta ühegi sõ- naga härra Suistet,” lausus Andres Visnapuu. Võimuvahetuse tagamaadest rääkides ütles ta, et muutusi nõudis aeg. „Me ei teinud seda niisama. Teemat on arutatud erinevates seltskondades juba kaua,” ütles ta.

Visnapuu töötab juhatuses esialgu üksi, kuid peab väga oluliseks meeskonnatööd. „Ma ei ole soleerija tüüp,” lausus ta.

Eelolev aasta kujuneb Visnapuu sõnul ühistule raskeks. „Kui see aasta nulliga või väikese kasumiga lõpeb, on hea,” ütles ta. Suiste tahtnuks näha oma järeltulijana rohkem kaubandust tundvat inimest. „Minu eelistus oleks olnud [Antsla TÜ esimees] Roman Provotorov,” sõnas ta.

Võru tarbijate ühistu nõukogu Tõnis-Koit Pihu (esimees), Kalvi Kõva, Kadi Kaur, Voldemar Vasilkovski, Aivar Keskpaik, Andres Kõiv.

15 PÄEVA ENIMLOETUD