Menu

Võrukaela aasta mäng 2017

  • Kirjutas Mailit Paju

 

4. jaanuar 2017 VÕRUKAELA 2017. AASTA MÄNGU REEGLID

Võrukaela aasta mäng 2017 toimub väikeste perioodidena, aga käib läbi aasta, sest Võrukaela aasta fänn selgub alles aasta lõpus. Iga väikese perioodi alates kuulutatakse lastelehes ja Facebookis välja mingi teema ning igaühel on antud perioodi jooksul võistlusele lubatud saata maksimaalselt üks vastavateemaline/-sisuline joonistus, luuletus või foto. (NB! Võistlustöö võib igal osalejal periooditi samalaadiline olla, kuid samas ei pea see nii olema – nt kui esimesel korral saatsid joonistuse, pole sul keelatud järgmisel perioodil saata nt fotot, ülejärgmisel perioodil luuletust jne. Ka iga kord võid saata nt luuletuse, kuid mõistagi siis ikka iga kord erineva.) Tööd avaldatakse lastelehes Võrukael ja Facebookis ning lähevad hindamisele. Kui töid on liiga palju, on Võrukaelal lubatud otsustada, millised pildid pääsevad lehte ja kuuluvad hindamisele.

Iga väikese võistlusperioodi lõpuks selgub vastava perioodi võitja, kes saab mingi hea auhinna. Võitjaks on see, kes teenib antud perioodil enim punkte. Punkte saab iga võistleja juba siis, kui tema töö on Võrukaelale jõudnud (võistlustöö = viis punkti) ning hiljem lisanduvad sellele punktid, mis on saadud Võrukaela sõpradelt Facebookis (üks „meeldibˮ = üks punkt, üks „jagamineˮ = üks punkt; igaühe „meeldibˮ vajutamine ja „jagamineˮ iga töö juures läheb punktiarvestusse vaid ühe korra) ning mis on kogutud ajalehes vastaval võistlusperioodil ilmunud hääletuskupongidelt (tööd on lehes nummerdatud ja iga lugeja saab kupongile kirjutada oma lemmiktöö numbri). Nii on kõik Võrukaela sõbrad ühtlasi ka ise osaliselt žüriiks/hääletajateks ja neil pole keelatud ka oma töö(de) punktisummat kasvatada, sest igalt ajalehekupongilt tulnud toetushääl ehk võistlustöö lemmikuks valimine on väärt kümme punkti. Ka Võrukael valib iga võistlusperioodi lõpus välja oma lemmiktöö ja annab sellele 15 ekstrapunkti.

Ajalehes ilmuvad hääletuskupongid on ühtlasi ristsõna- või muude taoliste väikeste auhinnamängude vastusekupongideks. Nagu juba öeldud - õige vastusega kupong annab selle saatjale kümme punkti aasta mängu tarvis. Mida rohkem kuponge ta aasta jooksul Võrukaelale saadab, seda suurem on võimalus, et ta saab konkursi üldvõitjaks. Nii et kuponge võib teele panna kasvõi 100!

Võistluse üldvõitjaks on ajalehtedes ilmunud kupongidega enim punkte teeninud võistlusel osaleja ja tema väljaselgitamiseks peame eraldi arvestust. Temast saab Võrukaela aasta fänn 2017 ja tema võidab peaauhinnad.

Kõikide hääletusperioodide lõppedes toimuvad hääletajate vahel samuti auhindade loosimised (Facebookis ja paberlehes) ning Facebookis korraldab Võrukael tihti lisaks veel auhinnalisi üleskutsemänge, et kutsuda uusi huvilisi mänguga liituma.

Detsembri lõpus teeme teatavaks, kellest sai Võrukaela aasta fänn, anname välja suuremad auhinnad ja eripreemiaid. 

 

15 PÄEVA ENIMLOETUD