Menu

Apteeker hoiatab: kehtivusaja ületanud ravimite kasutamine on ohtlik

  • Kirjutas Benu Apteek
Kevad on hea aeg, millal teha oma ravimikapis või -sahtlis inventuuri ja vaadata, kas sinna on jäänud mõned ravimid seisma või on ehk aegunud. Benu Apteegi proviisor Virge Sokk selgitab, millist ohtu kehtivusaja ületanud ravimid kujutavad ja kuidas tuleks nendega korrektselt toimida.
 
Ilmselt ei tule kellelegi üllatusena, et ravimitel on samuti aegumistähtaeg. Ravimite pakendil on märge „kehtib kuni“ ja kuupäev. Kui kirjutatud on ainult kuu ja aastaarv, siis ravim on kasutamiskõlblik vastava kuu viimase päevani. See tähendab, et selle kuupäevani garanteerib tootja ravimi vastavuse nõuetele ja tegemist on viimase kuupäevaga, millal on ravimit kindlasti veel ohutu kasutada. Kehtivusaja ületanud ravimite kasutamine on ohtlik, sest ravimis võivad tekkida muutused, lagunevad toimeained, abiained, ja keegi ei tea, mis ravimis pärast kõlblikkusaja lõppu võib toimunud olla. Sellepärast tuleb need ravimid hävitada. Kõlblikkusaja ületanud ravimid ei muutu päevapealt kasutamiskõlbmatuks, ehk kui teil on jäänud karpi veel näiteks 2 tabletti, siis neid ei pea ära viskama ja võib ära kasutada. Kui aegumistähtaeg oli juba kuu või rohkem tagasi, tuleks need ravimid kasutusest kõrvaldada. Samuti võiks kodust ära viia need ravimid, mida enam ei kasutata.
 
Mida teha aegunud ravimitega?

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD