Menu

Rubla ajal raskelt sündinud amet pälvib 25 aastat hiljem eurosaju

Need valla(külanõukogu)vanemad, kes vääriksid kümnete tuhandete eurode eest ametist lahkumise toetusi, tegid oma tööd ajal, mil otsuste langetamisel võis metsa- või metallivarastega silmitsi olles olla mulla maitse, on pensionil või … mullatoidul.

Praegu oleme elus liikunud nii kaugele, et loendame 200 000 eurot maksnud brändi õigustamiseks rändrahne. Neid olevat palju, kuid keegi ei julge rahnude arvu nimetada. Asjatundjatel jookseb otsesaates juhe kokku, et kommenteerida Eesti suurimat kivi (rändrahnu).

Praegusi vabatahtlikult ühinevaid valdu juhtivaid vallavanemaid meelitati maksumaksja raha eest pürgima 5000 elanikuga omavalitsuse poole. Ühinemisega kaasneb meie vaese ja väikese riigi vallavanematele isegi rohkem kui 30 000eurone rahaline väljamakse. See on ligemale pool miljonit krooni ehk üle 4,7 miljoni rubla.

Kui palju said kuupalka 1991. aastal vallavanemaks valitud mehed ja naised? Paar-kolmsada rubla!? Muidugi saab sellise rehnuti tegemise üle vaielda ja mitte nõustuda. Samas tuleks siiki mõttepaus pidada, kui öeldakse, et tegu on riikliku äraostmisega.

Võrumaal saavad haldusreformist kõige suurema toetuse Võru ja Antsla vallavanem – üle 20 000 euro. Teised vallavanemad saavad ametist tagasiastumise eest alla paarikümne tuhande euro. Mõned julged Võrumaa vallavanemad on välja öelnud, et nad panevad ameti maha, kuid ei välista kandideerimist ühendvalla volikogusse.

Teisipäeval oli tõnisepäev, mil karu keeravat külge ja pool loomasöödast peaks alles olema. Üleeile oli riigihalduse minister Mihhail Korb Põlvas ja andis omavalitsusjuhtidele poolikuid vastuseid, sest lõplikke otsuseid tehakse 15. veebruaril ja 15. mail.

Minister ütles välja, et valitsus teeb ehk kümmekond erandit 5000 piirist allapoole, ning ei ole välistatud, et Setumaa kolmest vallast liitub kaks Räpina ja üks Võru suunas!?

Meremäe, Mikitamäe ja Värska vallas ning Luhamaa nulgas korraldatava küsitluse tulemustel ei ole ministri sõnul juriidilist alust, küll saab küsitlus olla otsuse langetamise üheks kaalutletavaks argumendiks.

Setusid küsitletakse järgmise nädala lõpus.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next