Menu

Tartu rahu aastapäeva nädal ei olnud rahulik

Tartu rahu aastapäeval ütles president Kersti Kaljulaid: „Rahu tuleb kaitsta ja kinnistada iga päev.”

Tartu rahu aastapäeval tulistati Tallinna südames inimest.

Tartu rahu aastapäeva nädalat on nimetatud ka rahanädalaks, mis tegi inimesed rahu asemel rahutuks. Toimetusse helistas meie lugeja Tallinnast Mõigust ja ütles, et tahtmine on minna Kadriorgu meelsust avaldama, sest värskele ekspresidendile kingitud 152 000 eurole tuleks lisada ka meeletud krediitkaardiarved, mis möödunud aastal lähenesid 100 000 eurole, 2015. aastal olid aga 75 000 eurot.

Veel juhiti tähelepanu, et 152 000 eurot ei ole võimalik teenida tosina aastaga. Selleks kulub palju-palju rohkem aega, sest juba tööl käimine (näiteks ainuüksi tööle ja tagasi sõitmine) on kulukas ning tuleb kuupalgast maha arvata. Nii ei õnnestugi tavainimesel puhtalt sellist summat nii-öelda vaba raha näha.

Sel nädalal avalikuks tulnud rahaasjad ei saa olla ainukesed. Need on pigem ainukesed, mis on avalikuks tulnud. Suhtekorraldaja Janek Mäggi ütles, et presidendiks saamine on palju lihtsam kui presidendiks jäämine, ja võib toimuda isegi mõne päeva või nädalaga. Nii on tulevikus Toomas Hendrik Ilvesele ausamba püstitamine raskem kui Konstantin Pätsile. Ilvese sammas on Ermamaa.

Janek Mäggi pakub ka lahenduse: ainus, kes saab olukorra ja iseennast päästa, on president Ilves ise.

Mis on jäänud lauale? Kuhu oleme jõudnud päeva lõpuks, nagu armastavad poliitikud öelda?

Lõpuks oleme jõudnud olukorda, kus Euroopa Liidu eesistujariigiks  saavas ja sajandat sünnipäeva tähistama valmistuvas riigis ei ole liidreid, kelle arvamusest juhinduda ja innustuda.

Vastupidi. Väikeses riigis käib sõda, sest igas linnas on varjendid, vabandust, varjupaigad naistele, mis ihaldavad igal aastal järjest rohkem ja rohkem raha ning tülitsevad selle jagamise pärast.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next