Menu

Kalvi Kõva: Suurte otsuste eelarve

Kalvi Kõva FOTO: VT

Kohalike valimiste tõttu on sel sügisel teenimatult vähe tähelepanu saanud uus riigieelarve. Aga põhjust lähemalt 2018. aasta eelarvet tutvustada on küll ja küll. Riigikogus esimesed tuleristsed läbinud eelarve puhul on tegu praeguse valitsuse esimese täiseelarvega, mille maht ületab esimest korda kümne miljardi euro piiri.

Nagu ikka on eelarve ülimalt poliitiline dokument, mis kajastab koalitsiooni valikuid. Sotsiaaldemokraadid on olnud nelja viimase eelarve koostamise juures. Eelnevate aastate eelarvepoliitilised valikud on aidanud parandada märkimisväärselt laste ja lastega perede elujärge ning vähendanud mitu korda vaesuses kasvavate laste arvu. Selle eest on põhjust tunnustada meie toonaseid koalitsioonipartnereid.

Mõistagi viib ka järgmise aasta eelarve ellu praeguse valitsuse suuri otsuseid. Eesti on seni paistnud Euroopa Liidus silma riigina, kus valitseb suur majanduslik ebavõrdsus, mida on korduvalt nimetatud ka OECD raportites. Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et Eesti arengust ja majanduskasvust peavad osa saama kõik ühiskonna liikmed.

 

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next