Menu

Ära hoitud valitsuskriis lubab Eestil ühtsemana edasi minna

  • Kirjutas Kalvi Kõva

 Kalvi Kõva FOTO: VT

Hiljutised poliitheitlused tõestasid taas ilmekalt, et poliitikute ees on sageli vaid halvad valikud ja otsustada tuleb halva või veel halvema variandi vahel. Justiitsministri Urmas Reinsalu sõge mõtteavaldus naiste ja naistevastase vägivalla teemal ning seejärel lahtirullunud sündmused panid väga keerulisse olukorda valitsuse ja eriti sotsiaaldemokraadid. Pole põhjust salata, et Eesti oli äsja valitsuskriisi lävel. Eriti pärast seda, kui minister keeldus ise tagasi astumast ning Isamaa ja Res Publica Liit nagu üks mees tema selja taha astus. Järjekordse umbusalduskatse püsti pannud Reformierakonna puhul on tegu küll Eesti kõige võimujanusema erakonnaga, kuid seekord huvitas poolenisti esimeheta reformierakondlasi (Kaja Kallas on veel Brüsselis) ennekõike võimalikult suurte segaduste tekitamine ja oma poliitiliste konkurentide kahjustamine. Kui kustus lootus, et Reinsalu ise riigimehelikult taandub, seisid sotsiaaldemokraadid tõsise dilemma ees. Lihtsustatult kokku võttes oli meil valida: kas jääda edasi valitsusvastutust kandma või siis hääletada Reinsalu tagandamise poolt, mis ühtlasi tähendanuks Jüri Ratase juhitud valitsuse kukkumist.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+3 #1 jopakolla 2018-01-30 07:36
mida lolli juttu. hakake ükskord midagi tegema ja lõpetagse munade sügamine. mis istute seal kui halvad valikud. reinsalu ei puutu asjasse, ütles või öelnud. kui lobjakad ja karikäsperid juba raadioeetris korraga on siis asi halb.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #2 jopakolla 2018-01-30 07:45
jäi veel ütlemata , et peasekretär peaks ruttu tööle hakkama, et kevadel valimistel mingid hääled saada. muidu pole kesikutel kellegagi valitsust teha ja peavad refimankisid armastama hakkama ja teie sitsite opositsioonis.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #3 Kadaja Mihkli 2018-01-30 09:12
Töömehe kohta liiga puhtad riided!! :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #4 uugametsast 2018-01-30 15:44
Ise lasevad oma uhuuduuri rattamehel tuututama hakata ja kui selgus, et sotsid võidakse ise koalitsioonist välja vahetada siis nüüd räägivad et nad hoidsid hoopis midagi ära. Tüüpich poliitikute imal jutt, poliitkorrektse lt öeldes ... õõnes. See 100 sünnipäev tuleb ka seekord rõveda poriloopimisena , andke takka.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #5 antisots 2018-01-31 21:06
mis valitsuskriis? rahvas ju ei usalda neid? või vähemalt ei peaks, sest sotsid ju näitasid piltlikult, et nende põhiteesid nt naisi kaitsta ei maksa midagi, tühi sõnamulin, hoolitakse ainult võimust
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD