Menu

Presidendi sõnu järgides: võõrkeel lasteaedadesse?

Foto: LIANA ALLAS

DISKUSSIOON • President Kersti Kaljulaidi välja öeldud mõte võõrkeelte õpetamisest juba lasteaias on tekitanud diskussiooni nii meedias, sotsiaalmeedias kui ka kodudes. On pooldajaid ja on vastaseid, igaühel on oma tõde ja omad argumendid. Tundus õige minna küsima arvamust nende käest, kes lasteaialastega iga päev kokku puutuvad ja nende arengut näevad.

„Lasteaias ei toimu praegugi laste aja ja ressursi raiskamist. Laste päevad on lasteaias väga tihedad. Peale igapäevase õppekavajärgse õppe tegutsevad lasteaedade juures ka mitmesugused huviringid, sealhulgas paljudes lasteaedades ka võõrkeelte huviringid,” räägib Antsla valla Lusti lasteaia direktor Ly Kalmet.

Eelkõige peaks tegelema lasteaialaste emakeele oskuse arendamisega, sest see halveneb järjest ja väga kiiresti. Probleeme on laste emakeelse eneseväljendusega: ikka sisaldavad laused ingliskeelseid sõnu ja väljendeid, millele lapsed eestikeelseid vasteid ei tea. Lapsed ei oska nimetada värve, selgub, et tunnevad värve küll, aga teavad nimetusi inglise keeles jne. Põhjus on osaliselt ka vanemates, kes räägivad lastega vähe, sest veedavad samamoodi aega arvutis või nutiseadmes, mis on tänapäeva lasteaialaste elu üks osa.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next