Menu

Tiitli „Aasta muusik 2016” pälvis võrukas Robert Jürjendal

Foto: ERAKOGU

TUNNUSTUS • Juba aastaid annab Eesti rahvusringhääling austava tiitli ühele muusikule, kes on teinud nendega koostööd ja silma paistnud Eesti muusikakultuuri edendajana. Tiitel „Aasta muusik 2016” kuulub nüüdsest Robert Jürjendalile, kelle muusikutee sai alguse Võrust. Pidulik kontsert ja tiitli üleandmine toimus 8. jaanuaril Tallinnas raadiomaja ajaloolises esimeses stuudios.

Sellel kontserdil tänas Robert Jürjendal oma vanemaid, eriti ema, kes kunagi, umbes 35–36 aastat tagasi küsis pojalt väga lihtsa küsimuse: „Kas sa soovid kitarri õppida?” „Nii lihtsalt küsiski. Ja ma väga lihtsalt ka vastasin: jah, ma soovin. Üldse aru andmata, mida see kõik tähendab minu elus. Kui palju rõõmu sellega kaasneb, aga kui palju ka vaeva,” räägib Robert Jürjendal.

Vaeva on Robert Jürjendal muusikuteel palju näinud, ennast ise üles töötanud, pooleldi iseõppimise teel kõik saavutanud, sest ka koolivälisel ajal kulus kogu vaba aeg kitarrimängu peale.

„Mind ei olnud vaja sundida, ma mängisin ise kogu aeg, mul kippusid muud õppeained kannatama.” ütleb Robert Jürjendal. See lause on liiga enesekriitiline, sest ema Heli Jürjendali sõnul ei olnud pojal hinnetega probleeme, need alla neljade-viite ei langenud.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next