Menu

Sel talvel tuli talv mitu-mitu korda ja läks ka mitu-mitu korda, kevad algab üheksa päeva pärast

Leonid oma kalalkäigust rääkimas.			               Foto: FOTOSFERA / ANDREI JAVNAŠAN

TALV • Aastaajad paistavad segamini või nihkes olevat, sest kui ikka keset talve kipub termomeeter näitama kümmet soojakraadi ja päikese käes rohkemgi, siis on seda lühidalt keeruline lahti seletada.

„Большое им человеческое СПАСИБО!”* ütlevad Leonid ja Anatoli piirivalvuritele Jaanuari lõpus-veebruari alguses oli väga palju uduseid päevi ja öid. Kogenud kalurid Leonid ja Anatoli ei lasknud end sellest heidutada ja läksid neljapäeval, 26. jaanuaril Räpina kandist Peipsile. Hommikul oli kuus külmakraadi. Mehed läksid oma läbiproovitud varustuses umbes nelja kilomeetri kaugusele kaldast.

Lund jää peal peaaegu polnud, kuid meestel olid taldade all naastud ja see tegi kõndimise lihtsaks. Püügikohal oli sügavust neli meetrit ja päris kiiresti oli peaaegu puuda jagu (16 kilo) kalu jää peale tiritud.

Peagi hakkas pimedaks minema, pealegi tegi udu valge aja eriti lühikeseks. Pimedas ja udus ümber vaadates avastasid mehed, et ei teagi, millises suunas liikuda. Nad ei olnud kindlad, millised on Eesti ja millised Venemaa kalda tuled!? Korraga jõudsid nad piiripostini. Sellest oli küll abi, kuid millises suunas täpselt sammuma hakata, et autost mitte kilomeetrite kaugusel kaldale jõuda …

Järsku helises Leonidi telefon. Kell oli 17.18. Päike oli umbes tund aega tagasi loojunud.

„Helistame Eesti piirivalvest. Ega te eksinud ole? Kui nägite piiriposti, siis pöörduge tagasi,” kostus telefonist.

Kell 17.39 tuli piirivalvuritelt uus telefonikõne: „Liikuge meie sinise vilkuri suunas, kas näete seda?” Kolmanda kõne ajal oli juba selge, et kaldani on umbes poolteist kilomeetrit.

Leonid ja Anatoli olid rõõmsad, sest kogenud meestena said nad aru, millega see kalalkäik oleks võinud lõppeda.

Kaldale jõudes ei olnud aga kedagi tänada, sest päästjad olid lahkunud.

„Большое им человеческое СПАСИБО!” ütlevad Leonid ja Anatoli Võrumaa Teataja vahendusel.

*Suur inimlik tänu neile!

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next