Menu

Allkirjastati enam kui miljonieurone turismiprojekt

2 partnerit allkirjastasid teisipäeval Piusal UNESCO turismiprojekti, mille eesmärgiks on turundada ühiselt ehedat ja tänapäeva maailmas järjest vähem leiduvat kultuuripärandit. Pildil keskel projekti koordinaator Silja Lehtpuu. Foto: Tomi Saluveer

KOOSTÖÖ • Teisipäeval allkirjastasid 12 projektipartnerit Piusa ürgoru puhkemajas turismiarendusprojekti, mis ühendab Eesti ja Läti UNESCO vaimse kultuuripärandi piirkonnad. Projekti eelarve on kolme aasta peale rohkem kui 1,1 miljonit eurot.

„Projekti piirkondi ja partnereid ühendab ühisosa pärimuskultuuri osas, meil on sarnane taust,” ütles projekti üks eestvedaja Ülle Pärnoja. „Saame üksteisest väga hästi aru, õpime ja vahetame kogemusi, kuidas oma teenuseid paremini müüa.”

Pärnoja sõnul on partneritel arendustegevuste osas ambitsioonikad plaanid. Näiteks tahetakse piirkondades luua mitmesuguseid turismimarsruute. Eile toimus Obinitsas Seto seltsimajas esimene ühine töötuba, kus räägitigi marsruutide koostamisest Setomaa külavüü, sibulatee ja romantilise rannatee näidete põhjal.

Luikjärve kindlustalu ja talumuuseum

Ühte projekti objekti saab toetada kuni 30 000 euroga. Võru maakonnast on üheks projektiks Luikjärve kindlustalu peahoone kordategemine ja külastajatele avamine. Peale selle Seto talumuuseumi ühe hoone sisekujunduse ja taluarhitektuuri makettide tegemine.

15 PÄEVA ENIMLOETUD