Menu

Võru noorte korraldatud konverentsil osales mitusada õpilast

Töötukassa karjäärinõustaja Kadi Orav rääkis Võru noorte korraldatud konverentsil peaaegu saalitäiele õpilastele tööturust ja motivatsiooni leidmisest. Foto: ANDREI JAVNAŠAN

NOORUS • Võru noortekeskuse aktiivgrupp korraldas eile Võrumaa noortekonverentsi „Leia oma koht!”. Võru kultuurimajas Kannel toimunud konverentsist võttis hinnaguliselt osa 200-300 Võru linna ja valla 7.–12. klassi õpilast.

Konverentsil rääkisid endavanustele oma loo Immanuel Volkonski, Nele Kirsipuu ja Urmo Reitav. Töötukassa karjäärinõustaja Kadi Orav rääkis karjäärinõustamisest ja motivatsiooni leidmisest. Esinesid JJ-Street ja The Notes.

„Konverents oli igati kordaläinud – esinejad olid hästi valitud, nad olid positiivsed ja motiveeritud,” ütles Võru linna noortekogu esimees Katariina Kraak. „Enamik selliseid üritusi toimub kas Tartus või Tallinnas, Võrus korraldatakse neid vähem.”

Noortekongressi korraldajateks olid Romy Liiskmann, Liisa Kahri, Hanna Klaanberg ja Elise Kõiv. „Paljude jaoks oli see esimene üritus, peakorraldaja Romy Liiskmann on seejuures minu eakaaslane,” lisas Kraak. „Nad said väga hästi hakkama.”

Konverentsi toetas projektikonkurss „PickUp- Briti Eri”, mille eesmärk on toetada erineva keele- ja kultuuritaustaga noorte omaalgatuslike ideede väljatöötamist ja elluviimist. Konkursi kaudu omandavad noored uusi oskusi, saavad uusi kogemusi ja arendavad ettevõtlikkust.

„PickUp- Briti Eri” tegevuste sihtgrupiks on noored vanuses 7-26 üle Eesti, kes on moodustanud vähemalt viieliikmelise grupi, samuti nende tugiisikud, mentorid ja juhendajad. Oluline fookus on erineva keele- ja kultuuritaustaga noorte ühistegevusel. Projekti rahastas Briti Nõukogu.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next