Menu

Aeg muudab õppimist ja õpetamist

Võru Kreutzwaldi kooli  õppejuht  Eha Tammo oma  kabinetis  raamatukapi  kõrval.  Eha Tammo usub, et ka tulevikus on inimesi, kes vajavad päris raamatuid.   Foto: KADI ANNOM

PEDAGOOG • Võru Kreutzwaldi kooli õppejuht Eha Tammo alustas koolis tööd kohe pärast ülikooli lõpetamist 1981. aastal. Esimene väljakutse oli tolleaegses Fr. R. Kreutzwaldi nimelises Võru 1. keskkoolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana.

„See oli ilus aeg. Kool oli väga suur ja väljakutseid rohkesti. Oli palju kirjandusest huvitatud õpilasi. Noore õpetajana tahtsin olla neile vääriline õpetaja, kuid nagu algajatel ikka juhtub, pingutasin mõnikord oma järjekindluse ja rangusega ka üle. Sellepärast on oma endiste õpilastega kohtudes natuke piinlik. Aga mis teha, noored tahavad olla ikka maailmaparandajad,” meenutab Tammo ametisse asumise algusaegu.

1994. aastal tegi tollane direktor Ott Ojaveer Eha Tammole ettepaneku asuda tööle kooli õppealajuhatajana. „See oli muutuste aeg kogu Eestis, ka koolides. Tulid uued võimalused, uued nõudmised. See kõik oli keeruline, aga ka väga põnev. Olime kooli juhtkonnas kolm alustajat uues ametis. Direktor Ott Ojaveer oli küll juba kolmeaastase koolijuhtimise kogemusega, meie õppealajuhataja Katrin Martinfeldiga alles päris katsetajad. Vahel juhtus nii, et tegime ja siis alles vaatasime, milleks see hea on,” räägib Tammo õppealajuhatajaks saamise lugu.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next