Menu

Mõned faktid kultuuripärli elust

  • Kirjutas Liana Allas

Aivar Rumvolt oma maalide taustal koos abikaasa Rutiga. Foto: LIANA ALLAS

SÄDEINIMENE ? Kui jaanuari alguses kultuuritöötajate tänuüritusel tunnustusi jagati ja kultuuripärliks 2017 hõigati välja Aivar Rumvoldi nimi, ei olnud see ilmselt paljudele üllatuseks.

Võru Linnagaleriis avatud näitusega „Tumering” tähistas kunstnik möödunud aastal oma 60. sünnipäeva. Peale selle on ta juhendanud keraamikaringe mitmes Võrumaa koolis üle 25 aasta ning töötanud üle 11 aasta Maarjakülas keraamikakoja meistrina. Keset Võru linna otse peatänava ääres võib sisse astuda pisikesse ja hubasesse Avatud Ateljeesse, mille kaks tuba on  maast laeni täis kunsti. Aivar Rumvoldi keraamika ja maalide kõrval on müügil ka teiste Eesti kunstnike taieseid, aga samas ruumis toimuvad ka kunstikursused. Koos abikaasa Rutiga annab Aivar Rumvolt huvilistele edasi oma teadmisi, kunstiga on end eelkõige keraamikuks pidav mees olnud seotud peaaegu kogu oma elu, esimesest klassist alates. Ehk siis üle poole sajandi, 53 aastat. Miks tunnustatud ja hinnatud kunstnik ei saanud sisse kunstiinstituuti, miks tema kohta oli avatud KGB toimik ja millega tegeles Nõukogude sõjaväes, sellest alljärgnevalt.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD