Menu

Riigikogulane vastab vabariigi sünnipäevanädala sündmuste kohta

  • Kirjutas Margareta Palgi

FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

KÜSIMUS–VASTUS ❯ Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tähistati riigi aastapäeva 19.–25. veebruarini toimuva sünnipäevanädalaga, mil toimus Eestis ja mujal maailmas kokku üle 650 sündmuse. Suurimad ja tähtsaimad neist olid loomulikult 24. veebruaril toimunud kaitsejõudude paraad ja pidulik presidendi vastuvõtt Tartus Eesti Rahva Muuseumis, mida sai jälgida ka telerist. Kindlasti oli osavõtjaid ka paljudel pisematel kohalikel vahvatel üritustel, mida meedia kajastama ei jõudnud

Riigikogulastele saadetud küsimuse sõnastasime seekord nii: milline sündmus Eesti 100 sünnipäevanädalast läks teile kõige rohkem südamesse (jäi meelde)?

Heimar Lenk (Keskerakond): Kõige rohkem jäi mulle meelde ja avaldas muljet EKRE tõrvikutega rongkäik läbi Tallinna kesklinna. Kui hästi korraldatud! Need 5000 inimest ei olnud kutsutud, nagu presidendi vastuvõtule Tartu muuseumisse. Nad tulid ise ja vabatahtlikult. Nad tulid otsima midagi uut, mida ei suutnud pakkuda ametlikud juubeliüritused.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED