Menu

Mida arvavad Võru toitlustuskoha omanikud suitsetamiskeelu tühistamisest?

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Stedingu maja kohviku ruumid on täiesti suitsuvabad. Spetsiaalseks suitsuruumiks ehitatud varjualune asub maja taga keldrikorrusel ja piisavalt kaugel suvehooajal välikohvikut külastavatest klientidest. Foto: HELERI LAKUR

TERVIS Viimased uudised, mis suitsetamiskeelu tühistamise kohta Eestisse jõudsid, puudutasid küll Austria võimukoalitsiooni parlamendisaadikute esitatud seaduseelnõud, mis võimaldaks jätkata suitsetamist baarides ja restoranides, seda hoolimata avalikkuse vastuseisust.

„Austria tervishoiuliit on kogunud juba 420 000 toetusallkirja petitsioonile, milles kutsutakse keeldu mitte tühistama,” vahendab Eesti rahvusringhääling (ERR). Seadus tühistaks 1. mail jõustuva keelu.

Austrias sureb igal aastal umbes 13 000 inimest suitsetamisega seotud põhjustel. Euroopa Liidus ollakse suitsetajate osakaalult (30 protsenti üle 15aastastest elanikest) kolmandal kohal, vahendab ERR.

Eestis õnneks olukord nii hull pole, pigem vastupidine. Või siiski?

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+1 #1 Eestimaalane 2018-03-03 15:07
Igas kohas ,kus on suitsetajad,sea l on mittesuitsetaja l võimatu hingata.On see siis rahvahulgas.kus agil tänaval möödudes,siseru umidest rääkimata,bussi s.
Ongi väga imelik tõdemus:Suitset atakse bussi kõrval väljas ja siis suits suures kaares minema ja kohe bussi.Mis on suitsetaja endale sisse kogunud,selle hingab ta nüüd bussis kogu rahvale .ja seda 15 minutit peavad teised inimesed taluma ja endale sisse hingama,mis suitsetaja välja hingab.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Eestimaalane 2018-03-03 15:09
Suitsetamist peab kohe igal pool piirama.Sellest saame me kõik kopsu vähki.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 Fedja 2018-03-04 08:16
Mina tahaksin küll kõrtsus suitsetada,Aust ria kogemus ka meie koduvabariiki.
Tsiteeri | ebasobiv
-10 #4 Guest 2018-03-04 10:02
Fedja kirjutas:
Mina tahaksin küll kõrtsus suitsetada,Austria kogemus ka meie koduvabariiki.

Sel juhul - aidaa koduvabariigi söögikohad. Ei vii oma suurt magu ega pennigi kohtadesse, kus raha eest saadav on toidu ja hea äraolemise rikkumine. Lastest sellistes kohtades üldse rääkimata. Haisev mööbel jääb ka suitsetajate lahkudes, seda lörri sealt välja ei saa ja suitsetajad ise seda ei tunne.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 R 2018-03-04 16:01
Minge istuge mõne asutuse suitsuruumi ja üritage seal midagi süüa!
Pole mõtet ennast tühja-tähjaga üles kütta, sellist jaburust ei võeta vastu nagunii.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #6 aff 2018-03-04 21:07
Krdi kõõmad siin kommivad , rohkem tolerastiaT ikka vaja. Aga jah , ma pole suurem arvaja, mul täiest savi kas neid söögikohti on või mitte, ammugi pole teemat selles tubakanõmeduses . Igal juhul , kedagi toetatakse ... kas rumalriiki või kuritegevust selle suitsu popsimisega. Ei sobi seega mulle.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD