Menu

Mida teha lemmiklooma väljaheitega?

  • Kirjutas Liana Allas

 

PROBLEEM Päike käib juba kõrgemalt, sulailmadega kaob lumi kõnniteedelt ja muruplatsidelt. Lume alt võib välja ilmuda igasugust prahti, aga ka igakevadine nuhtlus – koerte väljaheited. Mõnel pool vähem, mõnel pool rohkem, oleneb piirkonnast. Inimesed jagunevad kaheks: mittekoeraomanikud ja koeraomanikud. Mingil põhjusel arvab üks osa viimastest, et nende lemmilooma väljaheited avalikus ruumis ei ole silmale kole vaadata, ebaeetiline ja ebahügieeniline. Miks muidu jäetakse need koristamata?

Teine osa koeraomanikest on kohusetundlikud, lemmikuga jalutamas käies on kilekotid taskutes igapäevane nähtus. Aga mida hakata peale kilekoti sisuga pärast seda, kui koera väljaheide on ära koristatud? Ja millist kilekotti üldse kasutada?

Mõnel pool Eestis on parkide, puhkealade või jalutusväljakute juurde paigutatud prügikastid, kus peal koera kujutis. Loogiline mõtlemine ütleb, et peaks kasutama biolagunevat kilekotti, sest jääde ise peaks olema ju biolagunev ja sobima ka kodusesse kompostihunnikusse. Selgub, et nii lihtne asi ei ole, ei kottide, biolagunemise ega kompostiga.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid  

0 #1 emigrant 2018-03-19 19:35
Peab hakkama kokku ostma ! Euro kg - kaob kohe...
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD