Menu

Igal aastal hukkub kuumarabanduse tõttu lemmikloomi

  • Kirjutas Kadi Annom

 Kuumarabanduse vältimiseks ei tohi looma kehatemperetuur kerkida liiga kõrgele. Üheks heaks jahutajaks on näiteks ujumine. Foto: KADI ANNOM

PROBLEEM > Igal kevadel soojade ilmade tulekuga jagatakse nii sotsiaalmeedias kui ka mujal reklaame, kus kutsutakse üles mitte jätma oma lemmiklooma palava ilmaga autosse.

Toonitatakse ka seda, et siinkohal ei ole abiks ei villu parkimine ega autoakende avamine, sest igal juhul on tõenäoline, et autos kerkivad soojakraadid ohtlikult kõrgeks. Tehtud on isegi eksperiment, mille kohaselt võib autosalongis palavaga temperetuur kerkida lausa nii, et autoistmele asetatud pannil on võimalik mune praadida. Kampaaniaplakatil on võrdlusena toodud, et kui väljas on sooja 21 kraadi, ulatub sõidukis temperatuur 32 kraadini, 29 kraadi puhul 39 kraadini ja 32 kraadiga lausa 42 kraadini, seda vaid mõne minuti jooksul. Kuumarabandus on Eesti maaülikooli loomakliiniku koduleheküljel kirjas kui kiireloomulist abi vajav seisund.

Kõige ohtlikum on palavus lühininalistele

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD