Menu

Võru muusikakooli keelpilliorkester osales Bergenis Euroopa orkestrite festivalil

  • Kirjutas Piret Rips-Laul Võru muusikakooli direktor

 Võru muusikakooli keelpilliorkester Norras Bergeni linnas festivalikülastusel. Pilt on tehtud Grieghalleni ees, mis on oma nime saanud helilooja Edvard Griegi järgi. Foto: ERAKOGU

MUUSIKA > Võru muusikakooli orkester (dirigent Jaan Randvere) oli 9.–14. maini toimunud festivalile spetsiaalselt kutsutud ja esindas Eesti Sümfooniaorkestrite Liitu.

Reisi planeerimine läks alguses vaevaliselt, sest Norras toimuv festival on väga kulukas ning meie kooli ja lastevanemate materiaalsed võimalused  on piiratud.

Esiotsa soovisime Bergenisse sõita koos oma sümfonjettorkestriga, kus mängib 34 õpilast, aga see polnud meile rahaliselt võimalik.

Seejärel otsustasime sõita festivalile keelpilliorkestriga, kus mängib 17 orkestranti.

Reis algas bussiga Võrust Tallinna sõites ja lennukiga marsruudil Tallinn-Oslo lennates, siis sõitsime kahe rongiga Oslo lennujaamast Bergenisse. Suured pillid ja kohvrid sõitsid samal ajal mööda merd ja maad väikese bussiga meile järele. Kohtusime bussi ja oma pillidega 9. mail hilisõhtul Bergeni hostelis, kus elasime järgmised neli ööd.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD