Menu

Vastseliina elas kaks päeva laadamelus

  • Kirjutas Kadri Nagel

FOTOD: Aigar Nagel

Nädalavahetusel toimus Vastseliinas juubelieelne 24. maarahva laat.

PILDIGALERII Nii nagu igal aastal oli kohal palju kauplejaid ja külastajaid. Umbes 2000 müügikoha seas oli kuulda võõrkeeli ja nii mõnedki kauplejad olid pärit Lätimaalt. Osta sai kõike, meepurgist kuni murutraktorini välja.

FOTOD: Aigar Nagel

Peale ostmise sai keha kinnitada ja tuju hoidsid üleval erinevad lõbustused nii lastele kui ka vanematele. Sel aastal hakkasid silma lapsed, kes tänavamuusikutena erinevaid pille mängisid. Maas lebavas karbis oli nii mõnelgi päris arvestatav kogus münte „teenitud”. Laupäeva lõpetas rahvapidu, kus peaesinejateks olid Anne Loho ja PS Troika. Laval sai kahe päeva jooksul nautida esinejaid kohalikust Vastseliinast kuni Venemaani välja.

Kommentaarid   

+1 #1 Kauboi 2018-06-19 12:50
Mis laat? Ametlik röövimine, oma rahva koorimine.Paneb valitsus oma mõtlematusega kompsud kokku, sama tee ka Vastseliinal minna. See on ikka häbematuse tipp müüjatelt sadu eurosid kohamaksu küsida. Mitte suured platsid ulatusid üle 500 euri, ei taha mõeldagi mis summasid üldse küsiti. Mõelge peaga mitte tagumise värgiga ja aeg oleks see pull lõpetada. Kes pidu tahab nendele on terve suvi üritusi täis ja laat pole mitte õige koht kuhu pidutsema minna. Siin käivad tööinimesed kes ka oma töö eest tahaksid väärilist tasu saada ja maksud maksta. Lihtsalt end tuulutavatest inimestest ei saa me toitu lauale.
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #2 Taavi 2018-06-19 13:36
Õige. Peab olema tasuta ja müüa võib ainult korduskasutuse riideid ja poole maasikaid!
Tsiteeri | ebasobiv
-7 #3 karpo 2018-06-19 17:22
ära ilgu tõsise asja üle, see väga eluline probleem ja mure veel soe.kuidas eestimaal üldse ellu jääda kui kõigile keeratakse selles on uba.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #4 vinku 2018-06-20 18:22
Kuuldus, et laat lõpetab tegevuse, lõpp poola pasale ja kõhukese kasvatajatele.A hnus ajab upakile varem või hiljem. 1mure vähem.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #5 poolatomat 2018-06-21 13:17
6€/kg soolvees ligunenud kurgi eest??
bon voyage
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD