Menu

Palju õnne, Kurmik 25!

  • Kirjutas Küsimustele vastas ASi Kurmik juhataja Andri Needo

Kurmiku kontor paikneb ühel Võru linna kõrgemaist kohtadest. Kiriku ja veel mõne muu ehituse alused on meetrikese kõrgemad. Elame üle. OÜ Roheline Aed alale peaks Kurmiku juubelirajatis ilusti ära mahtuma, ruumi jääb ülegi, areneme ju kõrgusse. Autoregistrikeskus viiakse ka Võrust nagunii minema. Siit võtaks hooned siis maha ning tekiks plats parkla ja helikopteri maandumisväljakuks. No super! Nii teemegi! Visualiseeris AIGAR NEEDO

On jah niimoodi, 25 aastat tagasi (25.06.1993) sai mul ennast Kurmiku juhatajaks määratud. Omanikuks olin juba enne saanud. Juhtus hea äri olema. 28 000 krooni eest sai üks hoone ostetud, tükkideks võetud ja 500 000 eest jupphaaval maha müüdud. Jah, olid ajad!

Juhtimiskogemuse olin omandanud Võru KEKis, kus olin töötanud 17 aastat erinevatel ametikohtadel, nendest neli aastat peainsenerina. Siis töötas KEKis 560 inimest. Kõva kooperatiiv oli. 1990ndatel hakati oma käe peale minemist propageerima. Eks saigi siis väikest KEKi tegema hakatud. Tublid insenerid ja teised töötajad, kes minuga koos Kurmikusse tulid, toetasid mind igati ja nii saimegi minu arust päris ehitusfirma käima.

Päris ehitusfirma selles mõttes, et me hakkasime tegema kõike, nagu KEKiski sai tehtud: platsi jaoks vajalikku projekteerimist, puit-, metall- ja raudbetooni väiksemaid konstruktsioone. Meil on alati olnud oma masinad ja erinevad spetsialistid, kes on teinud peaaegu kõik, mida ehitise valmimiseks vaja on, ise ära, välja arvatud eritööd, millega meie objektidel on tegelenud head koostööpartnerid. Oli edu, oli peksasaamisi, aga 50–70 inimesele oleme suutnud ikka tööotsi ka kõige keerulisemal ajal leida. Oleme ka peatöövõttu teinud ja teeme seda ka praegu usinasti, mis ongi kahtlemata väga vajalik toimetamisviis, aga see pole nagu ikka see päris ehitamine.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD