Menu

Lavastaja Helena Kesonen: „Mulle meeldib lavastada.”

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Helena Kesonen ütleb, et tunneb end maal kõige paremini ja on õnnelik, et teda on Võrumaale tagasi toonud mitu lavastustööd. Foto: HELERI LAKUR

TEGIJA > Aasta tagasi kooli harrastusjuhi-lavastajana lõpetanuna on Helenal ette lugeda väga mitu lavastust ja projekti, seega võib tunduda, et lavastajatöö ei ole midagi keerulist.

Mis seal ikka, tuleb näitlejad laval paika panna ja tekst selgeks teha. Tuleb aga välja, et lavastajatöö pole kergem kui mõni teine amet. Alustame Helenaga vestlust puhkepäeval, kui tal on selja taga terve nädala jagu proove Värskas. Kui me kohtume, on tal vaba päev. „Jah, me töötame samamoodi kaheksast viieni viis päeva nädalas,” alustab Kesonen juttu. Helena ütleb, et pärast Tartu ülikooli kultuuriakadeemia lõpetamist on talle kõige südamelähedasemaks jäänud lavastajatöö. „Kuna ma olin huvitatud rohkemast, siis sain tänu pingutustele harrastusjuhi, näitleja ja lavastaja paberid koos,” räägib ta. Enne seda on ta õppinud Tartu ülikoolis kirjandusteadust.

Algus Taarka Pärimusteatrist

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD