Menu

Aiandusgurmaan: õhutaime kasvatamine tekitab hasarti

  • Kirjutas Sten Sang

Ene Palu ja vanaema Laine Udras armastavad varjualuses õhulillede seltsis mõtteid mõlgutada. Fotod: STEN SANG

TAIMEKASVATUS ❯ Rõuges suvitab koos paarisaja õhutaimega Ene Palu, kes räägib taimegurmaanide uutest lemmikutest. „Õhutaimed ehk tillandsiad muudab eriliseks nende toitumise viis – nad ei vaja kasvuks mulda. Vajaliku energia saavad nad õhuniiskusest ja valgusest,” räägib Ene. Ta esindab Häli-Ann Tooms Studiot, mis tegutseb Kopenhaagenis ja Tallinnas. Viimased kolm aastat on nad pakkunud taimefännidele ja sisustushuvilistele Lõuna- Ameerikast pärit taimi ning spetsiaalselt õhutaimede eksponeerimiseks disainitud taimehoidjaid. Looduses vihmametsades elavad õhutaimed puuokstel ja kividel või lendavad kõrbes vabalt ringi. Kokku on neid loetletud üle 650 erineva liigi.

Õhulilli saab eksponeerida kiikuvates trianglites ja kasvõi puuklotsi peal. Hästi sobivad ka kivid ja kristallid, kus taime ilu tervenisti näha on.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD