Menu

Lõuna-Eestist pärit Paavo Eliste räägib Maailmapanga ökonomistitööst ja maaelust

  • Kirjutas Heleri Lakur

Haanjast pärit Paavo Eliste naudib perega suvepuhkust Eestis igal aastal ja võimalusel isegi mitu korda aastas. Fotod: HELERI LAKUR

Paavo Eliste: „Maailmapangas me ei kõnni rahakohvritega ringi ega puista raha laiali.”

Lõuna-Eesti küngaste vahelt pärit Paavo Eliste, kes on üle 20 aasta Aasias ja Ameerikas elanud, pole unustanud oma kodukanti ja hoiab pidevalt perekonnaga sidet ka kaugemal olles. „Siin on mu juured ja siin ma tunnen end tõeliselt hästi,” räägib Maailmapanga juhtökonomist kodutalus Haanjas.

Maailmapanga ökonomistitöö Hiinas

Praegu elab Paavo Eliste perega Hiinas. Tema põhitöö on Hiina ja Mongoolia toidusektori tööprogrammi koordineerimine ja haldamine. Hiinas töötada on tal juba teine kord, 20 aastat töötas ta samuti seal. Sisuliselt tähendab see, et väga suurel määral on Eliste töö seotud laenuprojektide ettevalmistamisega ja tehnilise abiga avaliku sektori institutsioonidele. „See töö on ääretult huvitav. Hiinat peetakse jõukaks riigiks, kuigi SKP (inimese kohta) järgi on ta veel arenguriik. Keskeltläbi on Maailmapank laenanud hiinlastele viimase kolme aasta jooksul poolteist kuni kaks miljardit dollarit aastas, mis on Hiina mõistes väga väike raha, aga kui vaadata Maailmapanga üldist laenuportfooliot, siis on Hiina meie jaoks teine või kolmas riik,” räägib mees, kes on praeguseks töötanud 21 riigis.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD