Menu

Lastekaitsespetsialisti amet ei ole kergete killast

  • Kirjutas Liana Allas

 Lastekaitsespetsialist Triin Uibo

LASTE HEAKS > Täpselt kolm aastat tagasi ei olnud haldusreform veel teoks saanud, väiksemates omavalitsustes lastekaitsespetsialisti ametikoht puudus.

Ei olnud seda ka Antsla ega Urvaste vallas. Nüüd on kahest vallast saanud üks, suuremaks kasvanud piirkond ja valitsemisala nõuab ka lastekaitsespetsialisti olemasolu, sest 19. novembril 2014 vastu võetud lastekaitseseadus sätestab riigi ja kohaliku omavalitsuse üksuste ametiasutuste ning nende ametiisikute, avalik-õiguslike ja eraõiguslike juriidiliste isikute ning füüsiliste isikute kohustused ja ülesanded laste õiguste ja heaolu tagamisel, lastekaitse korralduse, lastega töötavatele isikutele seatud keelud ja piirangud, lapse kohtlemise põhimõtted, abivajava lapse, hädaohus oleva lapse ja perekonnast eraldatud lapse kohtlemise põhimõtted, riikliku järelevalve seaduse täitmise üle ja vastutuse seaduse rikkumise eest.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD