Menu

Seitsme lapselapse vanaema: „Olen üks möllumutt ja panen peo käima!”

  • Kirjutas Sten Sang

Ene Nagel tunneb end pidusid korraldades kui kala vees ning naudib laulust, tantsust ja pillimuusikast tulevat energiat. Foto: STEN SANG

ELAMISE VIIS ❯ Stiilipidusid armastav Ene Nagel pidas oma 60. sünnipäeva kuninglikus 18. sajandi rokokoostiilis. „Mulle meeldivad lossipeod ja olen üks möllumutt, kes paneb peo käima!” naerab Vastseliinas Voki külas elav seitsme lapselapse vanaema.

Neli aastat tagasi toimunud suurejoonelisele peole sõitis kohale 60 trallitajat. Nii mõnedki saabujaist olid end rokokooajastule kohaselt ehtinud krahvideks-krahvinnadeks ning hertsogiteks-hertsoginnadeks. „Tütar tõi pealinnast kostüümilaenutusest rõivad ja muusikavalik oli ajastule vastav,” meenutab peokorraldaja. Tema kodu juurde kuulub antiikse sisustusega söögituba ja palju häid lambaid mahutav tantsusaal. Lauale paneb Ene Nagel omavalmistatud taluhõrgutisi ja liha toob ta lähedal asuvast farmist või Jaagumäe toidupoest. „Pakun praadi, isevalmistatud sülti, pasteeti, rulaadi ja šnitsleid. Jõululauale kindlasti verivorsti,” loetleb osavate kätega perenaine. Kuid ega Ene Nageli pidudele ainult sööma-jooma tulda, oluline koht on laulul ja tantsul. Peorahva tõmbavad tihti käima lõõtsaviis, tants ja trall ning külaliste tugevad lauluhääled.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+2 #1 Karla 2018-09-14 12:39
keksib ainult.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 Eedu 2018-09-15 08:48
KEKO
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #3 usssss 2018-09-17 12:32
kuule sa vanamutt taludes röövimas kah oled käinud vöi? 8)
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD