Menu

Tohutu töötahtega Jürgen Külm pürgib taimetoitlasena olümpiale

  • Kirjutas Küsis Andres Kalvik.

Kui täitub Võrust pärit pikamaajooksja Jürgen Külma unistus, saab temast teadaolevalt esimene olümpial Eestit esindav taimetoitlasest sportlane.

20aastasel mehel on tõsi taga ja sihile jõudmise nimel ei anna ta endale armu. Kvaliteetsemate treeningute nimel kolis Külm Tallinna, kuid tasuta ühistranspordi hüvesid kasutab ta haruharva, eelistades linna vahel asju ajada jalgsi või rattaga.

Kui palju on Eestis tõsisel tasemel sportlasi, kes on taimetoidulised?

Jürgen Külm: Taimetoitlus on Eestis üsnagi uus trend. Mujal maailmas on see tunduvalt levinum. Paljud inimesed on peaaegu veganid, kuid nad ei pruugi seda endale teadvustada. Näiteks maailma kiireimate pikamaajooksjate hulka kuuluvad keenialased ja etiooplased söövad loomse päritoluga toite väga harva. Nende jaoks on see „luksustoit”, mida saab harva süüa. Nemad toituvad peamiselt oma põllumaal kasvatatud saadustest. Treenin klubis Treeningpartner koos Indrek Ilumäega, kes on mulle taimetoitlasena suureks eeskujuks olnud. Eestis on kindlasti veel sportlasi, kes on oma toitumisel veganluse poole suuna võtnud, näiteks lumelaudur Ivika Jürgenson ja ultratriatleet Rait Ratasepp. Maailmanimedest on veganid Morgan Mitchell ja Carl Lewis, maailma üks tugevamaid mehi Patrik Baboumian, ultratriatleet Rich Roll, ultrajooksja Scott Jurek, poksijad Mike Tyson ja David Haye, tennisistid Serena ja Venus Williams ning Novak Djokovic, korvpallurid Marc Gasol ja Kyrie Irving, jalgpallurid Sergio Agüero ning Lionel Messi.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD