Menu

Rahandusminister kiitis Võrumaa puhast toitu

  • Kirjutas Võrumaa Teataja
Fotod: Võru Tarbijate Ühistu
Täna külastas rahandusminister Toomas Tõniste Võrumaad, kohtus kohalike ettevõtjatega ning tutvus Võru Tarbijate Ühistu poolt korraldatud juustu- ja leivameistrite toodangu väljapanekuga.
 
Võru Maksimarketis toimunud degusteerimisel pakuti ministrile OÜ Metsavenna Turismitalu sõira ja Võru Tarbijate Ühistu rukkileiba. 
 
Tarbijate Ühistu juhataja Andres Kõiv tänas ministrit võimaluse eest tutvustada talle ühistu tegevust, samuti kohalikke ettevõtjad ja nende toodangut.
Fotod: Võru Tarbijate Ühistu
 
"Võrumaa on oma toodete üle uhke. Paljud ei teagi, kui hea on korralik sõir ja Võrumaa rukkileib. Kuni sõira, seni sõpra – nii ütleb vanarahvas,“ lausus Andres Kõiv.
 
Rahandusministri hinnangul on Eestis toidutootjate konkurents märkimisväärne, mistõttu piiriäärsetel ettevõtjatel on keerulisem oma toodangut turustada. 
 
„On tänuväärne, et VTÜ hoiab töös maakaupluste ketti, mida teised kaupluseketid ei paku, pakkudes ühtlasi muidki teenuseid peale toidukaupade. Kui eelistame kohalikku kaupa, kasvab kohalik majandus ja meie inimestel on vähem põhjust maapiirkondadest lahkuda,“ ütles Tõniste. 
 
„Riigi seisukohalt on väga oluline maaelu hoidmine ja kohapealse ettevõtluse edendamine. Sel on vaieldamatu positiivne mõju Eesti regionaalpoliitikale, aga ka riigi julgeolekule idapiiriäärsetel aladel. Seepärast soovin igati jõudu kohaliku elu edendajatele ja tublidele ettevõtjatele,“ ütles Toomas Tõniste.
 
Võru Tarbijate Ühistu on 107aastane kaubandusettevõte, mis annab tööd 300le inimesele, olles sellega üks suurimaid tööandjaid maakonnas. 
 
VTÜ üks eesmärke on pakkuda kohalike tootjate toodangut kohalikus kaubanduses, samuti hoida kohaliku kvaliteetse kauba hinda madalal, et see oleks kättesaadav meie piirkonna kliendile.

Kommentaarid   

0 #1 Väärtus 2018-10-08 11:03
Tõepoolest tänuväärne ettevõtmine!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD