Menu

Eestlased eelistavad eestimaist ja valivad toidukaupu üha teadlikumalt

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võru vallas elav Valjo Sügis käib poes paari-kolme päeva tagant ja valib oma igapäevased toiduained mitte hinna, vaid kvaliteedi järgi. Näiteks leiva puhul eelistab ta ehtsast rukkijahust leiba. Teiste toiduainete puhul hindab ta ka eestimaist. Eile Võru Rimi supermarketis oste tehes langes tema valik samuti eestimaise mee kasuks. Foto: AIGAR NAGEL

OSTLEMINE ❯ Suurte kaubanduskettide poodide tehtud ülevaade tarbija ostukäitumisest räägib selgelt uuest trendist – tarbijate teadlikkusest kaupade valikul ning mahe- ja ökotoodete eelistamisest. Tuleb välja, et kauplusekülastajad on muutunud valivamaks ja targemaks kaupade suhtes, mida ostukorvi pistetakse.

Ostetakse korraga rohkem ja harvemini

Maxima meediajuhi Marit Liigi sõnul käib rahvas küll harvem poes, kuid ostukorv on mahukam ja sisaldab kallimaid tooteid. OÜ Maxima Eesti kokkuvõttest selgub, et ostjad külastavad poodi harvem, külastatavuse indeks on langenud kümnelt korralt kuus 8,5 korrale. Ehk teisisõnu käiakse kaupluses pigem vähem kui varem. Maxima Eesti kommertsdirektor Kristina Mustonen tõdeb, et igapäevaelu korralduse viimase kümne aasta jooksul kiiremaks muutumisega on muutunud ka tarbijakäitumine. „Kõik on tunduvalt kiirem, inimesed soovivad kõike kiiremini ja samas ka lühema aja jooksul haarata. Konkreetselt kaubanduses näeme me selle trendi osana keskmiste poeskäikude arvu muutust,” selgitab Mustonen. ASi Rimi Eesti Food sisekommunikatsiooni spetsialisti Heleri Tamme sõnul on külastatavus eri suurusega Rimi kauplustes samuti erinev. „Rimi mini- ja express-kauplusi külastatakse keskmiselt kolm kuni neli korda nädalas ning super- ja hyper- formaadi kauplusi üks-kaks korda nädalas. Suurtes kauplustes käiakse pigem nädala lõpus ning väiksematest poodidest leitakse kiiresti ja mugavalt igapäevaeluks vajalik,” märgib Tamme. Tema sõnul võib tarbijakäitumises näha ka hooaegade vaheldumisest tingitud erinevusi. „Kui suvisel ajal ostetakse tooteid kohe tarbimiseks, siis jahedamal ajal ostetakse toiduaineid koduseks toiduvalmistamiseks,” märkis Tamme.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD