Menu

Muinsuskaitseamet tunnustab palverännumaja projekteerijaid

  • Kirjutas Heleri Lakur

Vastseliina piiskopilinnuse palverändurite maja FOTOD: Aigar Nagel

KIITUS ❯ Muinsuskaitseamet tähistab täna, 11. oktoobril algusega kell 16 arhitektuurimuuseumis oma 25. sünnipäeva. Traditsiooniliselt toimub ka muinsuskaitsevaldkonna aasta tublimate tunnustamine.

Tunnustuse saavad nii Võrumaa kui ka Valgamaa

Kokku annab muinsuskaitseamet välja 29 tunnustust 11 kategoorias. Tunnustuse saavad 2018. aastal hästi restaureeritud mälestised, hästi taastatud hooned muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi kavandatud uusehitised ajaloolises keskkonnas, aasta leiud, head uurijad ja koostööpartnerid, head restauraatorid, parimad pärandi tutvustajad ja tublimad pärandihoidjad. Üle antakse ka Agne Trummali noore muinsuskaitsja preemia, muinsuskaitse elutööpreemiad ja tunnustused muinsuskaitseameti 25. sünnipäeva puhul.

Selle aasta maikuus valminud Vastseliina piiskopilinnuse palverändurite maja projekti eest antakse üle tunnustus Sihtasutusele Vastseliina Piiskopilinnus ja projekteerijale OÜ-le KAOS Arhitektid.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD