Menu

Võru juurtega lastekirjanik Tiia Kõnnussaar pälvis Eesti Teatri Agentuuri tunnustuse

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võrust pärit Tiia Kõnnussaar on mitme raamatu autor ja kaasautor. Peatselt on tema sulest ilmumas järgmine lasteraamat „Väike armastuse lugu”, mis on mõeldud koolieelikutele ja algklassilastele. Foto: ALAR MADISSON (KIRJANDUSMUUSEUM

NÄITEKIRJANDUS ❯ Selle nädala teisipäeval kuulutati välja Eesti Teatri Agentuuri 2018. aasta lasteja noortenäidendite võistluse võitjad. Võistluse žürii, kuhu kuulusid Krista Kumberg, Rita Rätsepp, Mihkel Seeder, Liis Sein, Kirsten Simmo ja Taavi Tõnisson, valis 26 näidendi hulgast välja kuus teksti, mille autorite vahel läks jagamisele 6000 euro suurune preemiafond.

Tia Navi näidendist „Kas tead, kool?”

Kolmanda koha ehk 1000 euro suuruse preemia pälvinute seas oli ka Võrust pärit kirjaniku ja kolumnisti Tiia Kõnnussaare sulest valminud näidend pealkirjaga „Kas tead, kool?”. Kirjanikunime Tia Navi kasutav Kõnnussaar ütleb, et sai näidendi kirjutamiseks inspiratsiooni Eesti Teatri Agentuuri, Drakadeemia ja Eesti Kirjanike Liidu korraldatud näidendikirjutamise seminarilt. „Olin tegelikult ühe näidendi ka varem sahtlisse kirjutanud. See polnud küll päris valmis, ma sain seminaril tublisti innustust juurde. Ja kui minu valmis kirjutatud näidendijuppi lugesid ette näitlejad, inspireeris see mind veelgi,” alustab Kõnnussaar.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD