Menu

Vabakutseline näitleja Tamula järvest: käin siin jalutamas nii armununa kui ka pettununa

  • Kirjutas Küsis Sten Sang.

Sügiskaamos pureb eriti ägedalt just tundlikke natuure. Annabel Berg käib nukrusele vasturohtu otsimas kaunitest Tartu parkidest ja satub tihti Võrru Tamula järve äärde energiat ammutama. Foto: STEN SANG

Tartu ülikoolis tudeeriv Annabel Berg (22) peab sügist inimhinge segaseks ajaks. Suurele segadusele käib ta selgust otsimas sügisestes parkides ning talve ootava Tamula järve ääres.

Kuidas hindad, kas eestlane tuleb sügiskaamosega hästi toime? Annabel Berg: Arvan, et keskmine eestlane suunab oma tundeid suuresti iseenda sisse ja säilitab neid tahes-tahtmata ka pikalt. Kuna külm ja pime sügisaeg jõuab pärale järsult, toimub muutus ka inimese sisemaailmas – juba olemas olevatele „kogutud” tunnetele lisandub äkitselt väga palju segadust. Pärast muretut ja vaba suveaega saabub meile taas mingis mõttes uus, ent rutiinne elurütm. Võib tunduda, et uuesti töö- või kooliellu suundumine rikub ära kõik toreda, mis lühikese soojade ilmade aja jooksul tekkida jõudis. Eks sellel ole ka tõetera sees – peab ju jälle mõistlikuks tööinimeseks hakkama!

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD