Menu

Räpina rahvas ja setud tselluloositehast ei taha

  • Kirjutas Tiiu Ritari

Rahvas sai Räpinas teada, et Est-For Invest kompab Kagu-Eestis maad, et ehitada siia suuruselt kolmas tselluloositehas maailmas. Uut tehast ei saaks võrrelda Kehra, Kunda ja Soome tehastega, plaanitav tehas on võrreldav tänapäeva suurima tselluloositehasega, mis asub Malaisias. Hiigeltehase reoveed tahetakse juhtida Lämmijärve. Foto: DEIVI ORG

RAHVA HÄÄL > Üleeilsel pimedal ja tuulisel teisipäevaõhtul räägiti Räpina aianduskooli saalis toimunud rahvakoosolekul tselluloositehasest. Sellestsamast, mis Tartus läbi ei läinud, sest oleks Emajõe ja Peipsi ära reostanud.

Kohal oli paarisaja inimese ringis, peale kohalike ka naabreid Setumaalt ja Võru kandist, mõned Tartu inimesed. Kahjuks jäid tühjaks EstFori, RMK ja riigihalduse ministri Janek Mäggi tool. Nad kõik olid esinejate ja küsimustele vastajatena kohale kutsutud, kuid jäid ühel või teisel põhjusel tulemata. „Nende jaoks on rahvaga silmitsi seismine tülikas ja mõttetu,” kommenteeris tühje toole üks rahvakoosoleku korraldaja Deivi Org.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD