Menu

Mis saab Väimela kanalaga edasi: kogukond on pöördunud kohtusse ja ehitusluba tühistatakse?

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võru vallavalitsus on moodustanud erikomisjoni Pärna tee 7 kinnistule väljastatud ehitusloa menetlemiseks. Foto: AIGAR NAGEL

KUUM ❯ Just nende sõnadega võib kirjeldada praegust olukorda kanala rajamise plaanide ümber. Väimela kogukond kaebas Võru vallavalitsuse kohtusse ning nõuab Võru vallavalitsuse korralduste, projekteerimistingimuste ja ehitusloa tühistamist. Võru vallavanem Kalmer Puusepp teatas Võrumaa Teatajale, et esmast õiguskaitset ehk ehitusloa peatamist Väimela kanala osas veel pole, kohus hakkab selle vajadust kaaluma.

Detailplaneering ja ehitusluba – kaks erinevat menetlust

Ühelt poolt pöördus Väimela kogukond kohtusse Võru vallavalitsuse vastu, et vallalt OÜ-le Jäneselaane väljastatud ehitusluba kinnistule Pärna tee 7 tühistataks. Teiselt poolt on Võru vald kokku kutsunud erikomisjoni. „Meil on algatatud menetlus, et ehitusluba kehtetuks tunnistada. Seal on tehtud olulisi vigu,” tunnistab vallavanem Kalmer Puusepp. „Tegelikult on ehitusloa taotluse juures olnud selline projekt, mis annab õigused ehitada jumal teab mida. Mina ei näinud seda ette. Kui vastav ametnik selle komisjonile ette kandis, väites, et kõik on korras, siis teadsid otsustajad ainult sellega arvestada. Projekti seina peal ei näidatud. Antud juhul on ametnik tõsiselt rikkunud oma tööeeskirju ja mind halba olukorda seadnud,” sõnab Puusepp.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+3 #1 Strelotsnik 2018-10-27 22:57
:zzz Hr. vallavanem! Kas tõesti on kõik süüdi peale vallavalitsuse?
Ehk vaataksite peeglisse, siis näeks ka süüdlast. Kõike ei jõua ju meeles pidada, kuid 2 päeva mälu peaks olema.
1: Vallavalitsuse protokollis antakse luba veiselauda rekonstrueerimi seks kanalaks.
2. Sama päeva korralduses rekonstrueerita kse olematut kanalat.
3. 2 päeva hiljem väljastatakse ehitusluba kanala ehitamiseks olemasoleva lauda kohale ilma detailplaneerin guta ja lauda lammutamiseta.
4. Sõnnikuhoidla ja kanala nr. 1 on täpselt sama suured, kui algatatud detailplaneerin gus 120000 linnule projekteeritud. Nüüd räägitakse 39900 kanast, kuna siis ei ole vaja kooskõlastusi.
Kas Teie ise ka usute oma juttu? Mina ei usu. Olge meheks ja rääkige tõtt ning tunnistage oma vigu koos kõigega sellest tulenevaga.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 uusasunik 2018-10-28 13:12
Milles siis on vallavanema süü
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD