Menu

Suurvaldadest kasu ka – sotsiaaltoetused on tõusnud

  • Kirjutas Tiiu Ritari

FOTO: Aigar Nagel

TOETUSRAHA > Oktoobris sai haldusreformist aasta ning selgub, et selle aasta jooksul on paljud omavalitsuste makstavad sotsiaaltoetused tõusnud.

Need sissetulekust sõltumatud kohaliku omavalitsuse toetused on aastaid olnud omavalitsuste endi määrata. „Meil oli valdade ühinemislepingus sees ja enamikul juhtudel lähtusime printsiibist, et suurvallas võetakse toetuste maksmisel aluseks suurim toetuse määr,” ütleb Rõuge valla sotsiaalosakonna juhataja Tiit Melts.

Nii ongi praeguses suures Rõuge vallas enamik toetusi tõusnud, sealhulgas puudega täiskasvanud inimeste hooldajatele mõeldud toetused ja puudega laste hooldamise toetused. Endises Mõniste vallas lubas volikogu heldus maksta sügava puudega voodihaige isiku hooldajale 51,14 eurot kuus ja lihtsalt sügava puudega isiku hooldamise eest maksti 25,56 eurot.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

-4 #1 usssss 2018-11-16 18:42
toetus :lol: maksta veel oma söjaväe ja sisekaitse jobskitele kes peavad vahtima korteri akendest sisse mis seal süüakse ,hoidke oma orbe :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Muhv 2018-11-17 19:00
usssss kirjutas:
toetus :lol: maksta veel oma söjaväe ja sisekaitse jobskitele kes peavad vahtima korteri akendest sisse mis seal süüakse ,hoidke oma orbe :lol:

Põhimõtteliselt õige! Ja kui võrrelda, mis raha eest vangid oma päevi maha istuvad siis.... Hõisata selle kõige juures närustest toetussummadest on üsna idiootne.
"Aina parem!" tase, ütleks Meltsile.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD