Menu

FOTOD Tibatillukesest beebist sirgus meisterlik pillimees

  • Kirjutas Sten Sang

 Joel Mürk on vanematelt kaasa saanud armastuse muusika vastu ning laseb pillil hüüda igal võimalikul juhul. Fotod: STEN SANG

ELUSÄDE > Võrukad Virve ja Roomet Mürk ootasid väga oma kolmandat last. Saatuse tahtel tuli beebi ilmale kolm kuud enne õiget aega ja kaalus vaid 726 grammi. Enneaegse lapse vanemad on läbi käinud paberimajanduse kadalipu, et võimaldada liitpuudega Joelile parim võimalik elu.

Kolmekuune Joel emaga. Foto: ERAKOGU

„Joel sündis 23. märtsil 1996. aastal ja üldpalatisse lubati meid 16. juunil. Augusti esimesel päeval saime koju. Joel oli tol hetkel Lõuna-Eesti kõige pisem laps, kes koju lasti,” meenutab ema Virve Mürk. Paraku oli liigvarajane ilmaletulek jätnud lapse tervisele oma kustumatu jälje. Paarkümmend aastat tagasi alles alustati väikelaste silmapõhjauuringutega ning lapsekingades meditsiinisüsteem ei suutnud päästa pisibeebi nägemist. Toimus silmavõrkkestade irdumine ehk enneaegsete retinopaatia ning Joeli silmad ei jõudnudki selle maailma värve ja kujusid imetleda. „Esimesed kaks aastat olid kõige raskemad, sest laps nuttis palju. Siis avastasime, et laulmine ja pillimäng rahustavad teda,” räägib pereisa Roomet Mürk, kes laulnud mitmes koorikollektiivis.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD