Menu

Laste Talvefestivalil palju uut ja põnevat!

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

8.detsemberil kell 10-15 Võru Kandles jätkub rohkelt tegevust nii suurtele kui väikestele!

Juba aastaid on olnud võimalus Võru Kandles kambakesi või perega nautida jõulukuu algust.

Tänavusel Talvefestivalil saate vaadata uut seiklusrikast laste jõulufilm „Eia jõulud Tondikakul. See on lugu kümneaastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu.

Need, kes armastavad mürtsu ja pauku, saavad osa võtta Talveakadeemiast , kus näete AHHAA teadusteatrit „Päkapiku jõulueksam

Mõniste Talurahvamuuseumi vana aja toas räägitakse eestlaste uskumustest ja kommetest jõulukuul. Kuulete toredaid lugusid, saab mängida ja meisterdada.

Suures meistrikojas võite valmistada endale kingitusi, kuuseehteid, jõulukaunistusi. Väikestele väiksemad tööd ,osavamatele osavamad tööd!

Miniloomaaias ootavad paitamist ja porgandit lambad ja kitsekesed.

Mida uut oodata sellelt festivalilt?

Selle aasta festivalil on võimalus oma pere kõige väiksemad viia Võru Loovuskooli mängunurka, kus saab ronida, pallimeres hullata,mängida või lihtsalt patjadel puhata.

Esmakordselt on võimalus osa võtta kokakoolist!

Imemaitsvaid ja kiiresti valmivaid suupisteid jõululauale õpetab tegema alati rõõmsameelne telesaate „Parim Pagar“ 2017 aasta finalist ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse toiduvalmistamise õpetaja Liilia Raik. Liilia on suur toidufanaatik, kes õpib hetkel nii pagar-kondiitriks kui ka Tartu ülikoolis kutseõpetajaks. Lisaks sellele viib ta läbi erinevaid toiduvalmistamise õpitubasid nii Võrus, Põlvas kui Räpinas. Kuna Liilia on õppinud toitumisnõustajaks, siis pöörab ta oma tegemistes suurt tähelepanu tervise hoidmisele ja pistab köögivilju pea iga roa või koogi sisse.

Sel korral kasutame klassikalisi Eesti maitseid veidi teisel kujul- kilu poeb trühvli sisse, samuti piparkoogid ja juust. Peedist ja ubadest valmivad jumalikud leivamäärded rukkileivale.

Tule ja lase end üllatada!

Palume registreerida end aadressil   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või kohtaade olemasolul kohapeal Osavõtumaks 3€.

Talvefestivali „kirss tordil“ on konkurss „Kaunim jõulukuusk 2018“.

Ootame osalema kollektiive ja perekondi, kes on valmis kaasa lööma Kandle aia müstilise jõulupargi loomisel. Ehitud jõulupuid saab imetleda Kandle aias laupäeva keskööni.

Kell 12-13.30 on kuuskede ehtimise aeg. Kuniks tehakse otsuseid süütame kõik koos jõuluküünlad ja joome kuuma teed.

Kell 14 saabub Jõuluvana koos kingikotiga. Erakordne võimalus Jõuluvanale kingisoovi kiri üle anda! Ootame teid kaasa elama ja valima publiku parimat jõulupuud. Loosime hääletajate vahel toredaid meeneid.

Mõnusat kohvpausi või kehakinnitust kogu perele pakub Väimela Bistroo kohvik.

SA Võru Kannel tänab laste-ja peresõbralikke organisatsioone kaasabi ja toetuse eest, kelleks on

Võru Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapitali Võrumaa Ekspergrupp, Võru Noortekeskus, MTU Võru Folkloorifestival, Timo Keraamika, OmaKing, VTÜ, Võrumaa Kutsehariduskeskus ,Võru Loovuskool ja Võru Pensionäride Päevakeskus.

Täpsem info SA Kannel kodulehel www.vorukannel.ee

15 PÄEVA ENIMLOETUD