Menu

Autoromude tasuta äraandmise kampaania tõttu Võru Kuusakoskisse tormi ei joostud

  • Kirjutas Kadi Annom

 Võru Kuusakoskis toimetab Ivar Piirisaar. Foto: AIGAR NAGEL

Üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala tänavune teema on ohtlikud jäätmed. Eesti võttis sel korral fookusesse hüljatud ja lagunevad autod ehk autoromud. Kampaania raames viivad Eesti Autolammutuse Liit ja AS Kuusakoski homseni ehk 2. detsembrini romud üle Eesti tasuta ära.

Romusõiduk on ohtlik jääde, mida tohib käidelda ainult ettevõttes, kellel on selleks õigus. Teisisõnu tuleb see viia kas autode maaletoojale või eespool mainitud käitluslube omavasse ettevõttesse. Keskkonnaministeerium paneb südamele, et kindlasti ei tohi romu omal algatusel lammutada või seda üle anda nii-öelda suvalisele inimesele, kellel puuduvad ohtlike jäätmete käitluslitsents ja jäätmeluba.

Autoromude tasuta äraviimise kampaania on küll ahvatlev, kuid kas seda ka laialdaselt kasutatakse? Ise autoromu vanaraua kokkuostu viies on võimalik selle eest ka tasu saada.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD