Menu

Ilves ründas koera koduõuel

 Ilvese puretud koer peitis ennast võõraste eest voodi alla.        Foto: ANDREI JAVNAŠAN

See oli möödunud neljapäeval Loosis Väike-Tautsa külas, keskpäeval kella kahe paiku. Linnas käinud perenaine laskis õuele toas olnud koera. Pisut hiljem kostus väljast nagu kassi kisa. Naine läks akna juurde ja nägi pilti, mis võttis jalad nõrgaks: seninägematu metselajas murdis tema koera, kes oli juba pikali paisatud, kuid võitles meeleheitlikult oma elu eest. Perenaine sai oma nõrkusest võitu ja jooksis õuele. Talle juhtus pihku lumelabidas, millega tormas võitluskohale valju kisaga.

Siis tõstis ka metsloom pea ja vaatas ähvardavalt segajale näkku. Tiiger! oli perenaise esimene mõte. „Ta oli vähemalt kitsesuurune ja julma pilguga, vurrud verised. Ime, et ta mind ei rünnanud,” jutustas perenaine. Ta lõi mitu korda metselajat labidaga, kui see end püsti ajas, õnnestus julgel naisel labidas ründaja ja ohvri vahele tõugata.

FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

Nüüd tundis perenaine temas ära ilvese, keda oli kunagi loomaaias nähtud. Ilves keeras pea ümber ja hakkas aeglaselt aiavärava poole lonkima, aeg-ajalt taha vaadates. Tõusis maast ka koer, tema peas ja kaelal oli mitu veritsevat haava.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next