Menu

Võru linna läbiv viiekilomeetrine kergliiklustee valmib sügiseks

Anti Allas seismas Luha ja Koreli tänava ristmikul – siia rajatav kergliiklustee aitab ühendada linnaäärsed asumid töökohtade ja teenustega, uus kergtee liidab Väimela ja Kubja piirkonna ühtseks teedevõrguks. Juhul kui lõppenud hankele vaideid ei esitata, saab töödega alustada juba aprillis. Foto: TOMI SALUVEER

LINNARUUM • Võru linnavalitsus kinnitas eelmisel nädalal rohkem kui miljon eurot maksva kergliiklustee riigihanke, tee peaks valmima sügiseks. Uus tee ühendab elamu- ja tööstuspiirkonnad ning seob ühtseks teedevõrguks kergliikluse Väimelast Kubja järveni, suur osa teest kulgeb Koreli oja kõrval.

Võru linn ja selle satelliitpiirkonnad toimivad Võru linnapea Anti Allase sõnul juba praegu funktsionaalselt koos niinimetatud Võru piirkonnana, kergliiklustee eesmärk on seda sidusust veelgi suurendada.

„Ma arvan, et Väimelast Kubjani kulgev kergliiklustee muutub äärmiselt populaarseks,” lausus Allas. „Tegemist on seejuures väga mitmekesise teega – selle äärde jääb nii asustatud alasid kui ka looduslikke piirkondi.”

85 protsenti kergliiklustee ehitustööde maksumusest saadi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetusmeetme kaudu, ülejäänud kaetakse Võru linna ja valla eelarvest.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next