Menu

Pühapäeval süüdati teiste hulgas 12. noorte laulu- ja tantsupeo tuli Muduri külas

Rõuge vallas asuvas Muduri külas süüdati 12. laulu- ja tantsupeo tuli, et tähistada Eesti Vabariigi juubelipidustuste algust ja südamekuud. Tule ümber lauldi, unistati kevadest ja peeti piknikku.  Foto: ANDREI JAVNAŠAN

TEGUS KÜLA • Pühapäeval algas Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamine. Selle auks süüdati ka 12. noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään” tuled. Muduri külaseltsi juhatuse liikme Inge Mälzeri sõnul süüdati Võrumaal tema teada viis registreeritud tuld, teiste seas Rõuge vallas Muduri külas. Tule äärde kogunes 23 inimest. „Meil oli väga hea meel, et kõik seitse Muduri küla majapidamist olid esindatud ja oli rahvast mujaltki, näiteks Haanja vallast ja Rõugest,” rõõmustas Mälzer, kelle sõnul oli väga hea idee tähistada nii vabariigi juubelipidustuste algust, südamekuud kui ka 12. laulu- ja tantsupidu sellise mõnusa koosviibimisega tule ääres.

Lõkked, tõrvikud ja küünlad süüdati kõikjal Eestis. Suuremad neist tantsurühmade esinemiste ja simmani saatel näiteks Valga põhikooli õuel, Viljandi Huntaugu mäel ja Saue vallas Jõekääru pargis, kus oli ruumi lausa 800 inimesele.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next