Menu

First Lego League oli edukas Võru Kreutwaldi koolile ja Rõuge põhikoolile

  • Kirjutas Heleri Lakur

 

ROBOTIVÕISTLUS 20.ja 21. jaanuaril toimusid Tartus teaduskeskuses Ahhaa First Lego League Estonia Lõuna-Eesti esimene ja teine eelvoor.

Kahel päeval astusid robotivõistlustesse ligi 600 noorrobootikut 69 meeskonnast. Meeskonnad tulid kokku suurematest ja väiksematest koolidest üle Eesti, näiteks Tartu Kivilinna kool, Miina Härma gümnaasium, Viljandi Jakobsoni kool, Rakke kool, Tallinna 21. kool,  Räpina ühisgümnaasium, Hummuli kool ja paljud teised. Võrumaalt olid esindama tulnud Võru Kreutzwaldi kool, Rõuge põhikool, Haanja ja Kääpa põhikool.

Selle hooaja First Lego League teemaks oli „Hüdrodünaamika”. Peale robotimängu pidid õpilased esitama uurimisprojekti. First Legi League üks korraldusliikmetest Heilo Altin ütles, et võistuste ring koosnes neljast etapist. Meeskondade töös hinnati oskusi robotimängus. Ka tuli igal meeskonnal teha uurimisprojekt. Kolmandaks hindamiskriteeriumiks oli roboti disain. „Disaini puhul ei hinnatud mitte roboti suurust ja välimust, vaid läbimõeldud lahendusi, mida robot pakkuda suudab,” lisas Altin. Neljandaks ja võib öelda, et kõige olulisemaks pidas žürii Altini sõnul meeskonnatöö oskusi. „Kõik need annavad võrdse kaalu lõpptulemusele. Tšempioniks saab see, kes on ühtlaselt hea kõikides kategooriates,” selgitas Heilo Altin

First Lego League on maailma suurim robootika- ja tehnikaalane võistlus noortele vanuses 9–16. Võistluse eesmärk on tõsta noorte huvi teaduse, tehnika ja inseneeria vastu ning arendada eluks vajalikke oskusi nagu kriitiline mõtlemine, probleemide lahendamine, meeskonnatöö, loovus ja enesekindlus.

First Lego League Eesti võistluseid korraldab MTÜ Robootika koostöös Tartu ülikooliga. First Lego võistlustel osales sel aastal 144 võistkonda.  First Lego League korraldab robootika- ja tehnikaalaseid võistlusi Eestis juba seitsmendat hooaega. Finaal toimub sel aastal Tallinnas.

Võrumaa koolidest pälvisid auhinnad Võru Kreutzwaldi kool ja Rõuge põhikool. Võru Kreutzwaldi kool sai Meistri esikoha karika ja edasipääsu finaali. Rõuge põhikool pällvis Projekti 2, koha karika ja samuti  finaalipääsu.

Kääpa põhikooli meeskonna moodustasid 3. klassi poisid Karl Rebane, Andre Tobreluts, Cris-Kender Kaur, Kristofer  Ojaveer, juhendaja abi Urmet Pihus, nende juhendaja on Reet Rand. Kääpa kooli õpilased osalesid võistlustel esimest korda.

15 PÄEVA ENIMLOETUD