Menu

Võru Polar kingib endale sünnipäevaks hiigelsuure poe

  • Kirjutas Kalev Annom

VÕRU POLAR 25 > Veerandsada aastat tagasi sündis Võru Polar. Nüüd saab sünnipäevalapsest Võru suurim elektroonikapood. Võru Polaril on veel üks kadestamistväärt väärtus. Kõik Võru Polari viis töötajat on firmas töötanud 25 aastat.

Võru elektroonika häll

Võru elektroonika hälliks võib pidada Petseri ja Kreutzwaldi tänava ristmikku. Seal hooldati tehnikat siin- ja sealpool Kreutzwaldi tänavat. Mõlemad majad on alles: üks elumajana ja teine kasiinona. Seal remontisid umbes kolmkümmend aastat tagasi raadioid, magnetofone ja televiisoreid firma Elekton rohkem kui kümme inimest. Vello Vijardil on kõigi töötajate nimed meeles. Hiljem võttis tööjärje üle Orbita Service ja 25 aastat tagasi (1993) jaanuaris asutati AS Võru Polar eesotsas Vello Vijardiga.

Võru Polar Oja tänaval

1995. aastal kolis Võru Polar trükikoja Võru Täht töötajate riietusruumidesse. Nüüd laieneb Võru Polar trükikoja ajalehetrükkimise saali.

Omal ajal töötas trükikojas ümmarguselt poolsada inimest ja trükiti kõiki Kagu-Eesti ja isegi Aluksne ajalehte. Ajalehemasin rändas mullu sügisel Vanaraua tee 1 asuvasse Refonda vanarauapunkti, laaditi vagunitele ning 15. detsembril pumbati lehetrükisaali põrandale armatuuri vahele mitme võimsa masinaga betoon. Eile oli mõnusalt sädelev põrandakate silutud ja sai värskel kattel pilti teha.

Hiigelsuur Võru Polar

Mõne nädala pärast saab nautida avaramat Võru Polari väljapanekut ning aprillis saab terve Võru Polar uuendatud ja värskendatud ka praegused ruumid.

Töid teeb Wõro Ehitus, kes on samuti tegutsenud 25 aastat. Wõro Ehitus on teinud ka varasemad Võru Polari laiendused.

Võru Polar Euronics avab oma esinduse täies hiilguses kolme kuu pärast aprillis.

Mida Võru Polaris müüakse?

Lihtsam oleks küsida, et mida ei müüda.

Võru Polari juhi Vello Vijardi sõnul on raske öelda, et mis oleks nende lettidelt puudu, mida ostjad tahavad ja ei ole pakkuda. Siiski saab öelda, et talvekuudel on enim ostetud kaubaks telerid, pesumasinad ja pliidid. Suvel eelistatakse soetada külmikuid ja pesumasinaid. Aastaringne kaup on arvutid ja telefonid.

Mida Võru Polaris kõige rohkem remonditakse?

Remonditakse kõiki seadmeid. Pika mõtlemise peale nimetab Vello Vijard pesumasinad. Need teevad intensiivset tööd, pöörlevad, rappuvad ja kuluvad.

Võru Polar 25

Võru Polar on 25 aasta jooksul arenenud 36ruutmeetriselt müügipinnalt peatselt valmiva 430ruutmeetrise Võru suurima elektroonikakaupu müüva hiigelsuure särava põrandakattega müügihallini.

25+ aastat on Võru Polaris ja selle eelkäijates töötanud:

Vello Vijard, Eve Klaas, Liidi Teder, Heiki Jänes, Tiit Kikas.

Palju õnne ja äriedu!

Kommentaarid   

0 #1 Kuuurja. 2018-01-29 03:15
Kahjuks jääb kogu see kompleks tavainimese vaateväljast välja!Kagukesku s ja sinna juurde kuuluv(parklad pesulad jne.) on tunduvalt atraktiivsemad! Täpselt samamoodi meelitab kliendid ju ära Võru Maksimarket koos Rimi ja muude lisandväärtuste ga!Parkimine jne!Sellel nõukaaegsel hoonel kaubanduskeskus ena,kus pole parklat....pikk a pidu ei ole!Nii,et võtku end aga rõõmsasti suurkorporantid e riidehoidja pindade üüriliseks! 8)
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Kuuurja. 2018-01-29 16:17
Ah jaa unustasin nagu öelda,et Polar on EURONICS edasimüüja!Et nagu teleka parandus enam ammuuuuuu juba sisse ei too!Ja need videod,kus keegi Vello mingeid külmkappe müüb .....on lausa rõve vaadata!IAga Tartu ju ligidal ja seal oskab iga saalipoiss väga adekvaatselt igale kliendile vastata!Võrus käsi põsakil istudes kliente ei meeelita!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 Lugeja 2018-01-29 23:10
Minu isiklik arvamus on siiski see, et Võru POLAR Euronicsi edasimüüjana on vaieldamatult meie väikses linnakeses parim elektroonika pood. Samuti julgen avaldada arvamust selles osas, et kui see pood on olnud juba 25 aastat siis pole ta ka nüüd lähi ajal kuhugi kadumas. Ja lisaks pole mina isiklikukt kunagi kogema olukorda, kus selle firma töötajad ei oskaks vastata küsimustele, mida olen küsinud nende toodete osas. #1 #2 Kindlatsi on POLARIL võime edasi toimetada ja kusjuures väga edukalt ka samas kohas, kus nad on praegu. Neil on võime edasi arendada oma kauplust.
Tsiteeri | ebasobiv
-20 #4 Guest 2018-01-30 13:58
millal avatakse
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 s... 2018-01-30 15:20
Hea on selle asja juures see, et kuna masinasaali aknad asusid Vilja tn suunas, siis ei küta suvel pealelõunane päike enam ruume kuumaks. Parkla- maja taga on ju ka ruumi autodele, seda saab isegi laiendada. Pealegi on majas lift, millega saab alates keldrikorrusest kuni üles viimase korruseni sõita.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD