Menu

Antonina Vimba on vanem kui Eesti riik! „Ma ei tunne ennast saja-aastasena!”

  • Kirjutas Kalev Annom

SAJANDIPIKKUNE ELUTEE ❯ 8. veebruaril tähistas ema, kahekordne vanaema ja kolmekordne vanavanaema Antonina Vimba 100. sünnipäeva. Auväärsele juubilarile soovis tervist ja palju õnne ka president Kersti Kaljulaid.

❖ ❖ ❖ Meeldiv oli, et nii palju õnnitlejaid käis. Esimestena tulid perearst Raid koos õega, kiirabigi käis õnnitlemas. Naabrid muretsesid, et äkki on minuga midagi juhtunud.

Ei olnud juhtunud, õnnitlema tuldi. Töötasin ju üle poole sajandi haiglas operatsioonisaalis. Minu ülemarstiks oli doktor Piho. Alustasin siis, kui Karja tänava haigla oli just valmis saanud, ainult operatsioonisaali veel sätiti. Omaaegsetest kolleegidest meenuvad Johanson, Kõre.

❖ ❖ ❖ President Kersti Kaljulaiu õnnitluskiri oli meeldiv üllatus. Olen oma elus üle elanud palju presidente Pätsist alates. Vahepeal olid ka nii-öelda peasekretärid. Ei jõua neid üles lugedagi. Olen töötanud nii esimese kui ka praeguse Eesti ajal ja soovin ainult ühte: et Eesti kestaks.

❖ ❖ ❖ Mind on elus hoidnud Eestimaa päike, linnulaul ja töö, töö, töö. Seda võin julgelt kinnitada.

❖ ❖ ❖ Esimesed 17 aastat elasin võõrsil Kasaritsas Meegomäel. Tegin kõiki maatöid, käisin karjas. Leeris käisin 1935. aastal, mil olin 17aastane.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED