Menu

Võrumaa tootjad löövad Maamessil elu käima

 Maamessil osaleb kogu suur Rõuge vald. Eesreas (vasakult) Egle Kõva Rogosi mõisast, tema kõrval sinistes särkides Aira Udras, Keiti Lõhmus, Karel Saarna ja Katre Palo Rõuge vallast. Tagareas punastes särkides (vasakult) Mare Tamtik ja Ilze Koemets esindamas Mõniste talurahvamuuseumit. Piimakastiga eesreas Meelis Mõttus ja Kadri Sild esindamas Metsavenna talu. FOTOD: Aigar Nagel

MESS > Baltimaade suurim põllumajandusteemaline suursündmus Maamess on sel aastal maaelu tippsündmuseks.

PILDIGALERII Ainuüksi kolmeks päevaks on messikeskusesse kogunenud 470 eksponenti, kes kõik on maaelu hoogustumise elavaks tõestuseks. „Aastatega on Maamess sisult ja mahult kasvanud niivõrd palju, et seda võib kirjeldada ka kui innovatsioonilinnakut – kolmeks päevaks tuuakse Tartu Näituste messikeskusesse ligemale seitsme hektari jagu nüüdisaegset tehnikat ja tehnoloogiat,” kirjutab Maamessi projektijuht Margus Kikkul.  Toidumessi ala on tänavu suur, 1200ruutmeetrisele alale on koondunud toidu- ja taluturismi ettevõtted.

Nopri talumeierei peremees Tiit Niilo tutvustab 15 juustusorti, mis on valmistatud koostöös Hollandist pärit juustumeistri Pascal Smitsiga. Maamessile on nad kaasa toonud 600 kilo juustu. Fotod: AIGAR NAGEL

Võrumaalt on kolmeks päevaks messi toidualale kogunenud mitu huvitavat väiketootjat, üks uusimatest tervisetoodete tootjatest on tiitli „Parim tervisetoode 2017” pälvinud OÜ Sativa.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next