Menu

Võrukeelse Uma Pido peotuli süüdati kablakargaja abil

  • Kirjutas Heleri Lakur

Tänavu möödus kümme aastat Uma Pido traditsiooni algusest. Foto: KAIRI PARSON

Kubja laulukaare alla oli kokku tulnud üle 8000 inimese

TRADITSIOON ❯ Suurim võrukeelne laulu- ja rahvapidu Uma Pido tõi laupäeval, 2. juunil kokku üle 3800 laulja. Pidu toimus Võrus Kubja laululaval ning seekordne juubelihõnguline pidu oli seotud kahe erilise tähtpäevaga.

Tänavuse peo tegi eriliseks selle sõnum: Eesti Vabariigi 100. sünnipäev ja kümme aastat esimese Uma Pido toimumisest. Uma Pido projektijuhi Merike Tigase sõnul oligi nende tähtpäevade rõhutamiseks peo teemaks „Juubel” ja peo lavastusega loodi Kubjale üsna harilik võrumaine juubelipeo õhkkond. „Nii et võime öelda, et küllap oli see suurim juubelipidu, mis Võrumaal kunagi peetud on,” rääkis Tigas. Ta lisas, et erilisi momente oli rohkemgi. „Kunagi varem ei ole peotuld süüdanud kõrgel kummipaelal balansseeriv slackliner (võro keeli kablakargaja) ning ei ole loodud kohapeal moodsat elektroonilist muusikat. Eesti laulupeokultuuri kontekstis tehti eriline tegu ka peo laulukava valides – mitte kunagi ei ole repertuaarivalimisel nii tähtis osa olnud rahval. Poolteist aastat enne pidu avalikul internetihääletusel panid oma lemmikud laulud ritta peaaegu 500 inimest. Nende valikut kuulsimegi kõik 2. juunil Kubjal – võib öelda, et see oli pidu võrokeste absoluutsete lemmiklauludega,” ütleb Tigas.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD