Menu

Koostöös Swedbanki ja Tietoga annetati Võrumaale üle saja äriklassi arvuti

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võru maakonna ühendustele ja linnale annetati üleeile sadakond Swedbanki mittevajalikuks osutunud, kuid töökorras arvutit kehvemates tingimustes töötavate keskuste digipädevuse tõstmiseks. Foto: AIGAR NAGEL

ANNETUS ❯ Üleeile anti üle sadakond taaskasutuseks mõeldud äriklassi arvutit Võrumaa raamatukogudele, noortekeskustele ja ühendustele koostöös Swedbanki, Tieto Estonia ja sihtasutusega Vaata Maailma. Kokku jagati üle Eesti tuhat arvutit.

„Toetuse taotlemiseks laekus meile avaldusi ligi 470 asutusest, kes küsisid 3300 arvutit. See arv oli meie jaoks oluliselt suurem, kui arvasime. Meil on hea meel, et selle asja vastu oli nii suur huvi,” märgib Tieto esindaja Priit Muuga. „Üle saja arvuti tuleb Võru linnale ja linnaasutustele ning Võru maakonna teistele asutustele,” lisas Muuga piduliku annetuse ajal.

"Võru linnavalitsuse infotehnoloog Allan Liblik tegi suure töö ära arvuti soovijate leidmiseks üle maakonna" ta rääkis ka sellest et paigaldas linnale mõeldud arvutitele ise tarkvara, teistel arvutitel olid need peal.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD